Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā Jauniešu teātra studija izrādīs iestudējumu “Sapnis vasaras naktī”

Ceturtdien pulksten 18 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē pirmizrādi piedzīvos Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studijas uzvedums Viljams Šekspīrs “Sapnis vasaras naktī”, aģentūru LETA informēja centra sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komēdija “Sapnis vasaras naktī” ir viena no visbiežāk iestudētajām Šekspīra lugām, tā piedzīvojusi arī vairākas ekranizācijas. Lugas pamatā ir stāsts par mīlestību, ko apvij intrigas un dažādas attiecību peripetijas, paralēli iesaistoties trīs grupām – mīlētāji, mistiskā pasaule – elfi, laumas – un aktieri. Galvenie notikumi izrādē risinās ap Atēnu valdnieka Tēseja un amazoņu valdnieces Hipolitas kāzām.

Liepājas Jauniešu teātra studijas vadītājs, režisors Juris Ločmelis atklāj, ka uzvedums tapis ilgi un sarežģīti, jo divi pandēmijas gadi studijai nozīmēja ne tikai attālinātus mēģinājumus, bet arī aktieru sastāva maiņu. Ločmelis stāsta, ka vidusskolēni pabeidza mācības un devās studēt ārpus Liepājas, vietā nāca jauni dalībnieki. Tiklīdz atcēla ierobežojumus, atsākti intensīvi mēģinājumi klātienē un izrāde beidzot ieraudzīs dienasgaismu.

Ločmelis, kurš strādā ne tikai kā režisors teātra studijā, bet arī kā pedagogs skolā, uzsver, ka gan aktieri, gan izrādes mērķauditorija ir vidusskolas vecuma jaunieši. Viņš pieļauj, ka, iespējams, tieši ar šo iestudējumu, kas atzīts par vienu no labākajām Šekspīra komēdijām, jaunieši var sākt iepazīties ar renesanses laika dramaturģiju, ko caurvij mīlestības tēma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādes scenogrāfiju veidoja Ločmelis kopā ar Daci Lanku un Reini Kuncīti, kostīmus radīja Lanka. Iestudējumā skanēs jaunās komponistes Lauras Dubinas orģinālmūzika.

Lomās iejutīsies Matīss Vite, Anna Lendele, Fandango Fonteins Kalita, Marta Zomerovska, Elizabete Sitņikova, Emīls Butorins, Edgars Mariuss Bents, Jasmīna Saule, Beāte Ija Bērziņa, Aivis Strods, Diāna Šaicāne, Rebeka Zvirbule.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.