Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā Karostas ūdenstornī notiks publiskas lekcijas par mākslu

Egons Peršēvics. Foto – Gatis Vilbrants

Liepājā Karostas ūdenstornī sestdien pulksten 17 tēlnieks Egons Peršēvics lasīs lekciju par tēlniecību, piedāvājot iepazīt mākslas darba tapšanas procesu no idejas līdz gatavam rezultātam, aģentūru LETA informēja projekta komunikāciju vadītāja Iveta Vēvere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tēlnieks norāda, ka lekcijā analizēs mākslas darba procesu, izsekojot tā tapšanai no brīža, kad rodas nepieciešamība radīt mākslas darbu līdz brīdim, kad darbs tiek sapakots un noglabāts kārtējai eksponēšanas nepieciešamībai. “Kā piemēru izmantošu Karostas nāras gadījumu. Šis darbs ir labi zināms ne tikai mākslas mīļotājiem, bet arī plašākai publikai, tādēļ domāju, ka būs interesanti dzirdēt stāstu par to, kā tas tapa,” piebilsts Peršēvics.

Pirms diviem gadiem jūrā pie Ziemeļu mola Liepājā skatāmā skulptūra “Teika par Karostas nāru” tapa Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidences pirmajā sezonā.

Topošais mākslas doktors uzsver, ka pirmo reizi šādu mākslas darba tapšanas procesa analīzi veicis sava doktora darba vajadzībām, lai parādītu, ka viņa mākslas darba radīšanas process ne ar ko neatšķiras no zinātniski pētnieciskās darbības modeļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lekcija ir apmeklējama bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots, tādēļ tai iepriekš bija jāpiesakās.

Tēlnieks un topošais mākslas doktors Peršēvics ir arī pedagogs ar vairāk nekā desmit gadu stāžu gan Latvijas Mākslas akadēmijā, gan Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā.

Vēl bez Karostas nāras viņš ir autors arī tādiem popularitāti iemantojušiem lielformāta mākslas darbiem kā Daugavpils Marka Rotko mākslas centra Spoku zirgs, lotosa pozā sēdošā Milda, kas ir parafrāze par Brīvības pieminekli, kas šobrīd skatāma uz ūdens Beberliņu atpūtas parkā Liepājā, kā arī aizvadītajā vasarā uz Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” terases eksponētā “Jūras mātes nolaupīšana”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau trešo sezonu Peršēvics ir kurators Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidencei, kur vasarās pārcelt savas darbnīcas un eksponēt darbus publiskai apskatei viņš aicina izcilākos Latvijas māksliniekus.

Šovasar ar Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidence piedāvā bez maksas noklausīties lektoriju “Mākslas anatomija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.