Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā koncertciklā “Mūzika dievnamam” skanēs Ērika Ešenvalda skaņdarbi

Liepājas ērģeļmūzikas vasaras koncertciklā “Mūzika dievnamam” jau aizskanējušas trīs neaizmirstamas svētdienu pēcpusdienas. Katrs no koncertiem atstājis pārdomām piepildītu pēcgaršu. Piemēram, ērģelniece Edīte Alpe programmā iekļāva franču komponista Leona Belmāna “Tokātu” ar kādreizējā Liepājas ērģelnieka Lotara Džeriņa pierakstītajām reģistrācijām, kura identiskā skanējumā tika ierakstīta arī Lotara Džeriņa diskā “Tocata alla Fantasia” un kas piedzīvoja neaizmirstamus diska atvēršanas svētkus Liepājas Starptautiskajā ērģeļmūzika festivālā. Šīs minūtes ar Tokātas atskaņojumu ļāva pacelties citā dimensijā un raisīja pārdomas par cilvēka mūžu un kultūras vērtībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vasaras koncertcikls turpinās. Un klausītājus sagaida saturiski pārsteidzošs nākošais koncerts. Pirmo reizi koncertcikla programmā iekļauti tikai viena komponista skaņdarbi – “Ērika Ešenvalda mūzika dievnamam”, portālu “ReKurZeme” informē koncertcikla producents Gundars Venens.

Ēriks EŠENVALDS klausītājus priecējis ar skaistām kora dziesmām, simfoniskajiem lieldarbiem, divām operām daudziem citiem mūzikas opusiem. Bet Liepājas ērģeļmūzikas vasaras koncertā komponistam tiks piedāvāts jauns izaicinājums – sagatavot koncertprogrammu Sv. Trīsvienības katedrāles leģendārajām ērģelēm. Vēl vairāk – 24. jūlija svētdienas koncertā Ēriks Ešenvalds atklās vēl kādu savu talanta šķautni, pašam lieliski komentējot izvēlētos skaņdarbus. Iespējams, klausītāji dzirdēs kādas interesantas, nedzirdētas detaļas no koncertā iekļauto skaņdarbu tapšanas mirkļiem.

Koncerta programmu realizēs augsti profesionāli mākslinieki – Rīgas Doma ērģelnieks Aigars Reinis, saksofonists Aigars Raumnis, soprāns Viktorija Pakalniece un Liepājas pilsētas jauktais koris “Intis” – virsdiriģentes Ilzes Valces vadībā.

Svarīgi piebilst, ka koncerta iecere jau šobrīd ir gana aktuāla. Kopš maija Latvijas un Eiropas iedzīvotāji zina, ka Liepāja sadarbībā ar Dienvidkurzemes un Kuldīgas novadiem 2027. gadā būs Eiropas kultūras galvaspilsēta. Tās programmā ieplānots arī Ērika Ešenvalda lielkoncerts. Un šādā kontekstā, svētdienas 24. jūlija koncerts būs gan neaizmirstams, gan arī aktuāls. Tas Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē sāksies pulksten 17.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.