Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā koncertdārzs “Pūt, vējiņi!” gādā par ērtībām, augustā gaidot uz skaistiem koncertiem

Liepājas koncertdārza “Pūt, vējiņi!” jaunās sezonas atklāšanā tika atklāts arī arhitektoniskais ansamblis “Kāpa” ar stilizētu lielu ausi, vējrādītāju un smilšu kāpu. Foto – Uldis Dobelis

Liepājas koncertdārzam “Pūt, vējiņi!” šovasar tapis mobilais žogs, iegādāti jauni soli un jaunā koncertsezona atklāta ar īpašu kāpu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mobilais žogs tapa, lai paplašinātu koncerta laikā teritoriju. Koncertdārzā kafejnīcas un tirdzniecības vietas ir ļoti šaurā teritorijā. Kad cilvēki nopērk kafiju vai vīna glāzi, nav viņiem kur palikt ar savu ēdamo un dzeramo. Esam radījuši vietu, kur var iziet ārā, pasēdēt un vīna glāzi izdzert,” portālam “ReKurZeme” stāsta SIA “Liepājas Latviešu biedrības nams” valdes locekle Vita Hartmane.

Vairāk ērtības producentiem
V. Hartmane uzskata, ka mobilais žogs vairāk ērtības radīs producentiem nekā pašiem koncertu apmeklētājiem, jo nebūs vairs nepieciešama aproču uzlikšana un kontrole. “Ļoti grūti bija producentiem, kas rīko lielus koncertus ar daudzām skatītāju vietām, uz katru koncertu braukt un izdalīt aproces. Lai cilvēki izietu koncerta laikā ārā, ienāktu iekšā, ir jānodrošina ar aprocēm,” skaidro V. Hartmane.

Koncertdārza “Pūt, vējiņi” mobilais žogs, ko izgatavoja uzņēmums “MT Sēta”. Foto – Uldis Dobelis

“Mobilais žogs ir vienkāršs. Ja nenotiek pasākumi, to var noņemt, uz pasakumu laiku uzlikt. Otrs, ka žogam ir brīvas izejamas vietas, lai cilvēki ikdienā teritorijai var iziet cauri. Atstātas ejas, lai mašīnas var piebraukt, pievest preces, cilvēki staigāt. Mobilā žoga teritorijā var uztaisīt mobilo kafejnīcas vietu, kas iebrauktu iekšā uz koncerta laiku,” stāsta V. Hartmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Mobilam žogam atstātas ejas, lai ikdienā cilvēki varētu iziet cauri. Foto – Uldis Dobelis

Mobilo žogi “Pūt, vējiņiem!” izgatavoja un uzstādīja uzņēmums “MT Sēta”. To uzņēmums izgatavojis tieši tādu pašu, kāds ir koncertdārza žogs, radot saskaņotu vidi koncertdārza apkārtnē. Mobilā žoga izmaksas – 15200 eiro. “Žoga pasūtījumā bija iepirkuma procedūra. Tā ir pilnībā pašvaldības mērķdotācija,” piebilst SIA “Liepājas Latviešu biedrības nams” valdes locekle.

Atelpai lieli soli
Vēl “Pūt, vējiņu!” teritorija tenisa kortu pusē šovasar ir papildināta ar četriem lieliem, brīnišķīgiem soliem.

Teritorija tenisa kortu pusē papildināta ar četriem soliem. Foto – Uldis Dobelis

“Tie, kas nevēlas iet uz kafejnīcu, var piesēst, lai nav visu laiku jāstaigā. Prasījās, jo arī mūziķi iznāk starpbrīžos laukā, arī viņiem kaut kur ir jāapsēžas. Bija tikai skatītāju vietas, nekas vairāk, tagad ir četri brīnišķīgi lieli soli,” priecājas V. Hartmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liela auss un vējrādītājs
Koncertu apmeklētāji un pilsētas viesi būs pamanījuši, ka pirms ieejas koncertdārzā pirms jaunās sezonas tika pabeigts arhitektoniskais ansamblis “Kāpa”, kuras idejas autors ir arhitekts Agris Padēlis-Līns, bet izpildījuma autors – metālmākslinieks Reinis Kuncītis.

“Ļoti skaisti izskatās. Tas atrodas pie koncertdārza ieejas vārtiem, aiz “Liepājas dzintara” piemiņas zīmes. Taurīte ir vizualizēta auss, kur visa Liepāja klausās jūras šalkoņu un koncertus, kas notiek parkā. Liepāja dzird no koncertdārza. Ir vējrādītājs, jo Liepājā vienmēr pūš vējš. Lejā ir vizualizēta smilšu kāpa,” stāsta V. Hartmane.

Augustā jubileju koncerti
Visas nedēļas nogales koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” ir ar pasākumiem aizpildītas. Rosība koncertdārzā pieklusa vien grupas “Prāta Vētra” koncerta laikā un pasākumi nenotiks arī šajā nedēļas nogalē, kad Liepājā notiks Baltijā lielākā pludmales ballīte – festivāls “Summer Sound”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt jau nākamajā sestdienā, 12. augustā, “Pūt, vējiņos!” savu 55 gadu jubileju svinēs leģendārā grupa “Menuets”. 20. augustā “Latvijas šlāgerkanāls” aicinās uz zelta dziesmu izlases koncertu. 25. augustā gaidāms Marijas Naumovas jubilejas koncerts “Fiesta de Maria”.

Liepājas vasara savu kulmināciju piedzīvos 26. augustā, kad leģendārajā koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar ģitāristu un komponistu Kasparu Zemīti, kā arī dziedātājiem Renāru Kauperu, Daumantu Kalniņu un Elzu Rozentāli sastapsies simfoniskā sarunā ar vienu no izcilākajiem latviešu komponistiem – Imantu Kalniņu.

Zinību dienā, 1. septembrī, koncertdārzā būs “Summer Afterparty”. Tajā piedalīsies DJ Niklāvz, Rassell& Sabīne Berezina un DJ Toms Grēviņš.

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.