Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā Lāčplēša dienas galvenais notikums būs lāpu gājiens

Piektdien, 11. novembrī, ar muzikāli patriotisku pasākumu, svinīgu lāpu gājienu un piemiņas brīdi Ziemeļu kapos godinās Latvijas brīvības cīnītājus un atzīmēs Lāčplēša dienu Liepājā. Pasākumu laikā plānoti satiksmes ierobežojumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāņa Čakstes laukumā 17.00 lāpu gājiena dalībnieki, liepājnieki un pilsētas viesi aicināti uz Lāčplēša dienai veltītu koncertu, kurā piedalīsies vīru ansamblis ar mūziķiem Māri Muktupāvelu, Egonu Kronbergu un Gati Gaujenieku no grupas “Iļģi”, muzicējot kopā ar komponistu un mūziķi Uģi Prauliņu. Koncertu vadīs Liepājas teātra aktieri Kaspars Kārkliņš un Edgars Ozoliņš, portālu “ReKurZeme” informē LPPI “Kultūras pārvalde” projektu vadītāja Ieva Puka.

Godinot brīvības cīnītāju piemiņu, sirdīs un domās esot kopā ar ukraiņu tautu, Liepājas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Tavi draugi” aicina liepājniekus iesaistīties akcijā – ziedot sveces un parafīnu, lai varētu izgatavot ierakumu sveces nogādāšanai Ukrainā valsts aizstāvju vajadzībām. Šim nolūkam pasākuma laikā Jāņa Čakstes laukumā tiks izvietota īpaša ziedojumu kaste sveču nodošanai. Pēc pasākuma, līdz 18. novembrim ziedojumu kaste būs pieejama Liepājas Latviešu biedrības nama vestibilā. Vairāk par akcijas mērķi un norisi www.palidzibaukrainai.lv un www.facebook.com/tavidraugi.

Jau 17.30 Liepājas militārā garnizona vienības, nacionālpatriotiskās organizācijas, bruņoto spēku veterāni, Liepājas skolu skolēni, ugunsdzēsēji, robežsargi, policisti, dažādu organizāciju pārstāji un patriotiski noskaņotie liepājnieki uzsāks kārtošanos ierindā, lai svinīgā solī dotos lāpu gājienā no Jāņa Čakstes laukuma līdz Ziemeļu kapiem. Pasākumā plānojušas piedalīties vairāk nekā 30 dažādas organizācijas. Plānots, ka gājienā varētu pulcēties ap 3000 dalībnieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālpatriotisko organizāciju koordinators un ilggadējs lāpu gājienu rīkotājs Juris Raķis aicina silti saģērbties, atcerēties par cimdiem, ņemt līdzi lāpu un, uzklausot gājiena rīkotāju norādes, stāties gājiena ierindā. Katru gājiena rindu veidos pieci cilvēki. Stāšanās gājienam sāksies no Rožu ielas tramvaja sliedēm virzienā uz Alejas ielu un pa Alejas ielu J. Janševska ielas virzienā. Aiz organizētā gājiena rindām aicināti stāties visi svētku apmeklētāji un patriotiski noskaņotie liepājnieki.

Pulksten 18.00 gājiens svinīgā solī dosies pa pilsētas ielām – no Jāņa Čakstes laukuma pa Kuršu, Tirgoņu un Lielo ielu, šķērsojot Tramvaja tiltu, turpinot pa Raiņa un Oskara Kalpaka ielām līdz Ziemeļu kapiem. Gājiena noslēgumā pie pieminekļa Latvijas 1919. gada atbrīvošanas cīņās kritušiem varoņiem ap pulksten 18.45 sāksies piemiņas brīdis un ziedu nolikšana. Par pasākuma muzikālo noskaņu rūpēsies Liepājas teātra aktrise Agnese Jēkabsone, soliste Katrīna Elizabete Elere un pianists Normunds Kalniņš.

Gājiena laikā un pasākuma norises vietās plānoti satiksmes ierobežojumi
Aicinām satiksmes dalībniekus sekot un ievērot izliktās norādes un aizlieguma zīmes. Īslaicīgi ierobežojumi paredzēti tieši gājiena laikā no pulksten 18.00 līdz 18.45. Ierobežojumus plānots pakāpeniski atcelt līdz 11. novembra pulksten 23.00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pie Jāņa Čakstes laukuma:

  1. novembrī no 16.00 tiks pilnībā slēgta transporta kustība Alejas ielas posmā no J. Janševska ielas līdz Peldu ielai, kā arī Rožu ielas posmā no Alejas ielas līdz Kuršu ielai.

Pie Ziemeļu kapiem:

  1. novembrī no 18.30 līdz 19.30, piemiņas pasākuma laikā, pie Ziemeļu kapiem tiks slēgta transportlīdzekļu kustība O. Kalpaka ielas posmā starp Flotes un Siļķu ielu.
    No 10.00 šajā posmā satiksme tiks ierobežota daļēji – līdz 23.00 transportlīdzekļi virzienā no Karostas puses slēgto ielas posmu varēs apbraukt, nogriežoties pa Siļķu ielu, savukārt, virzienā no centra aicinām izmantot pagriezienu uz Flotes ielu;
    sabiedriskais transports turpinās noteikto kustības grafiku līdz pat pasākuma sākumam – aptuveni 18.30. Slēgto O. Kalpaka ielas posmu 10. maršruta autobuss (virzienā no M. Ķempes ielas) un 22. maršruta autobuss (virzienā no Atmodas bulvāra) apbrauks pa Flotes, Krūmu un Siļķu ielām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.