Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā Latvijas valsts neatkarību svinēs ar koncertu un muzikālu gaismu un video uzvedumu

Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienā, 18. novembrī, Latvijas pirmā prezidenta vārdā nosauktajā Jāņa Čakstes laukumā no pulksten 17 svētku noskaņās un sajūtās varēs baudīt Liepājai un visai Latvijai nozīmīgu mākslinieku sniegumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerta noslēgumā apmeklētājiem tiks piedāvāts īpaši šiem svētkiem radīts muzikāls, multimediāls gaismu un ūdens uzvedums, kas liepājniekus un pilsētas viesus priecēs gan svētku vakarā, 18. novembrī, gan sestdienas, 19. novembra, vakarā no 19.00 līdz 23.00, informē Liepājas pašvaldība.

Koncertā muzicēs Ivo Fomins, Antra Stafecka un Dināra Rudāne. Solisti uzstāsies kopā ar profesionāliem mūziķiem – pavadošā ritma un pūšaminstrumentu grupu, veidojot bigbendiskas muzikālās krāsas un noskaņas. Saistošas un interesantas aranžijas jau pazīstamām dziesmām izveidojis Jānis Ivuškāns. Koncerta programmā kā pārsteiguma viesi uzstāsies latviešu popmūzikas grupa “Musiqq”. Repertuārs plānots tā, lai spētu uzrunāt un aizraut visu paaudžu svētku dalībniekus.

Svinīgā pasākuma laikā tiks nodrošināts surdotulkojums, kas dos iespēju vājdzirdīgiem un nedzirdīgiem pasākuma apmeklētājiem piedalīties svētku norisēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerta noslēgumā, atskaņojot īpaši radītu muzikālu motīvu, svētku apmeklētājus priecēs muzikāls gaismu un video stāsts. Uzvedums ilgs septiņas minūtes un atkārtosies ik pēc 10 minūtēm. Radot iespēju uzvedumu noskatīties atkārtoti un vēlamā laikā svētku nedēļas nogalē, Jāņa Čakstes laukumā tas būs skatāms un baudāms divus vakarus – 18. un 19. novembrī no 19.00 līdz 23.00. Muzikālo gaismas stāstu uz ūdens piedāvā SIA “Artistic”. Tā muzikālo noformējumu veidojis Jānis Ivuškāns, video projekcijas izstrādājis Ritvars Embrekts.

Radot īpašo stāstu valsts svētkiem Liepājā, mākslinieki skaidro, ka iedvesmu guvuši no 1918. gada 18. novembra notikumiem un sajūtām, kas iespējams valdījušas tagadējā Latvijas Nacionālā teātra ēkā brīdī, kad Latvijas Tautas padome pasludināja Latviju par neatkarīgu un demokrātisku republiku. “Ja vien mums būtu iespēja uzlūkot šo notikumu kaut caur logu un sajust to milzu ticību, alkas un spēju pārvarēt jebkādus šķēršļus savas valsts vārdā,” emociju gammu apraksta mākslinieki, turpinot ar vēlējumu ikvienam no mums to sajust arī šodien, savā ikdienas steigā un likstās, lai spētu nosargāt un dāvāt šo gaismu sev apkārt. Mākslinieki aicina, klausoties un vērojot uzvedumu, kurā ietverti dažādi vizuāli spilgti elementi, sajust īpašo noskaņu: “Tā bija gluži kā uguns, kā gaisma, kas nekontrolētā ātrumā izplatījās un ar milzu saliedētību vienoja latvju tautu. Un par spīti bargajām ziemām, okupācijas gadiem, pat visspēcīgākās vētras un stiprākie vēji nespēja šo gaismu apdzēst.”

Arī 18. novembrī, sirdīs un domās esot kopā ar ukraiņu tautu un apmeklējot svētku pasākumu, ikviens aicināts atsaukties akcijai – ziedot sveces un parafīnu, lai varētu izgatavot ierakumu sveces nogādāšanai Ukrainā valsts aizstāvju vajadzībām. Tāpat kā Lāčplēša dienā Jāņa Čakstes laukumā šim nolūkam tiks izvietota ziedojumu kaste. Vairāk par akcijas mērķi un norisi www.palidzibaukrainai.lv un www.facebook.com/tavidraugi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts svētkos sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas.

Ņemot vērā, ka svētku norises drošībai 18. novembrī ir plānoti satiksmes ierobežojumi ap J. Čakstes laukumu un pieguļošajām ielām, pašvaldība aicina iedzīvotājus nokļūšanai no un uz centru izvēlēties sabiedrisko transportu un savas privātās automašīnas atstāt pie mājām, tādējādi izvairoties no sastrēgumiem un nepieciešamības meklēt stāvvietas.

Satiksmes ierobežojumi
Svētku norises un apmeklētāju drošībai 17. un 18. novembrī ir plānoti satiksmes ierobežojumi ap Jāņa Čakstes laukumu un tam pieguļošajās ielās:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

no 17. novembra 14.00 līdz 19. novembra 9.00 tiks noteikts apstāšanās un stāvēšanas aizliegums Alejas ielas posmā no Jēkaba Janševska ielas līdz Rožu ielai un Rožu ielas posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Alejas ielai;
svētku dienā, 18. novembrī, no 16.00 līdz 23.00 transportlīdzekļu kustība tiks pilnībā slēgta Alejas ielā no Jēkaba Janševska ielas līdz Peldu ielai. Kā arī tiks slēgts Rožu ielas posms starp Alejas ielu un Kuršu ielu un braukšanas virziens no Tomu ielas Alejas ielas virzienā;
īslaicīgi vai daļēji ierobežojumi 18. novembrī skars arī tramvaju kustību laika posmā no 17.00 līdz 19.00.
Liepājas Kultūras pārvalde aicina liepājniekus un pilsētas viesus izbaudīt svētku piedāvājumu, apmeklējot dažādas pilsētas kultūras dzīves norišu vietas.

 1. novembris, ceturtdiena
  19.00 Valsts svētku koncerts “Skaista mana tēvu zeme”, LOC Olimpiskais centrs.
  19.00 Valsts svētku koncerts. LATVIJAI 104. Klātienē koncertzālē “Lielais dzintars” un tiešraidē digitalaisdzintars.lv.
 2. novembris, piektdiena
  10.00 Izskrien Latviju Liepājā! Jāņa Čakstes laukums. Lasīt vairāk
  10.00 Latvijas amatnieku un mājražotāju tirgus, Rožu laukums.
  12.00 Roņi peld 104, ziemas peldvieta Beberliņos.
  17.00 Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas koncerts, Jāņa Čakstes laukums
  20.00 Svētku balle – Daudz laimes, Liepājas Latviešu biedrības nams.
 3. novembris, sestdiena
  10.00 Latvijas amatnieku un mājražotāju tirgus, Rožu laukumā.
 4. novembris, svētdiena
  19.00 Valsts svētku koncertprogramma “Mans zelts ir mana tauta”, LOC Olimpiskais centrs.

Izstādes
Liepājas muzejā līdz 18. decembrim būs skatāma ekspresizstāde par ievērojamo Latvijas Neatkarības kara dalībnieku, kara ārstu Jēkabu Alksni (1870-1957).

Koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā “Civita Nova” – izstāde “Liepājas operai – 100”, kas veidota sadarbībā ar Liepājas muzeju un veltīta nozīmīgām lappusēm Liepājas kultūrvēsturē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.