Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā leģendārajai Melngaiļskolai 100 un Mākslas vidusskolai 95 gadu jubileja

Foto – Liepaja.lv

PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai (LMMDV) 2022. gads sācies nozīmīgu jubileju atzīmēšanas zīmē. Leģendārajai Melngaiļskolai šogad aprit 100 gadi, bet Mākslas vidusskolai pērn rudenī – 95 gadu jubileja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Centrālais kopīgais notikums plānots 8. jūlijā, kad uz vērienīgu salidojumu gan skolas telpās, gan atjaunotajā koncertdārzā ”Pūt, vējiņi!” pulcēsies skolu absolventi, bijušie un esošie darbinieki, informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

“Tas ir apzināts solis, kuru koriģēja esošā situācija svinēt abu radošo skolu jubilejas kopā. Jau kopš 2016. gada skolas ir apvienojušās unikālā sinerģijā un tas mūs padara tiešām īpašus visā Latvijā. Esam rūpīgi strādājuši un centīsimies sarūpēt emocionāli piesātinātus un aizkustinošus brīžus gan mūziķiem, gan māksliniekiem,” ar jubilejas pasākumu ideju iepazīstina LMMDV direktore Inga Auziņa.

Jau iepriekšējā gada izskaņā uzsākts projekts “Mākslas 95 virtuālais salidojums” sociālajā platformā Facebook, kur var dalīties ar atmiņām un sajūtām par mākslas vidusskolā pavadīto laiku, ievietot senus un ne tik senus attēlus, virtuāli satikt savus kursa biedrus un pasniedzējus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt februārī uzsākta skolas informatīvo stendu ceļojošā izstāde Kurzemes reģiona skolās, kā arī Saldus, Ventspils un Kuldīgas pilsētvidē. Jau 25. februārī notiks izcilāko audzēkņu koncerts ar Liepājas Simfonisko orķestri, bet martā notiks Melngaiļskolas jubilejas koncerti, kurā uzstāsies skolas audzēkņi.

Paralēli turpinās darbs pie vides objekta izveides par godu ilggadējam Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas direktoram Valdim Vikmanim. Plānots, ka krūšu tēls atradīsies Ausekļa ielā pie ēkas centrālās ieejas – pašā goda vietā. Metu konkursa rezultātā tika noslēgts līgums jauno tēlnieci Montu Kurzemnieci, kura šobrīd strādā pie vides objekta gala varianta, savukārt skola meklē iespējas kā šo projektu realizēt līdz galam. Tāpēc jau 8. aprīlī notiks skolas absolventa Ulda Marhileviča rīkotais koncerts, kura ietvaros tiks vākti ziedojumi vides objekta izveidei. Komponists ir viens no absolventu domubiedru grupas, kas nāca ar iniciatīvu par Valda Vikmaņa piemiņas objekta radīšanu un bija metu konkursa žūrijā.

Jau 2021. gadā LMMDV sadarbībā ar skolas biedrību “Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs” sāka īstenot projektu, lai sagatavotu Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas simtgadei veltītu grāmatu. “Esam konstatējuši, ka šāda precīza atskata par skolas vietu, attīstību Liepājā nav, un tad liekas, ja mēs to neizdarīsim tagad, tad kurš to izdarīs?” paskaidro I. Auziņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmatas izdošana notiks šogad, godinot skolas vēsturi, jo tieši Melngaiļskola ir viena no vecākajām mūzikas izglītības iestādēm Latvijā un joprojām ir kā nozīmīgs kultūras dzīves stūrakmens.

Pavasarī plānots gleznošanas konkurss “Industriālā Liepājas vide” skolas pedagoga un mākslinieka Kristiana Brektes vadībā, turklāt pirmo reizi šajā konkursā piedalīsies arī bērnu mākslas skolas audzēkņi. Konkursa darbu izstāde būs apskatāma kopā ar ikgadējiem kvalifikācijas darbiem koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” centrālā notikuma, salidojuma laikā.

Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) tiks rīkota Mākslas skolas absolventu izstāde Alejas ielas jaunās piebūves izstāžu zālē. Izstādē plānots eksponēt to absolventu darbus, kuri iekļauti LNMM laikmetīgās mākslas kolekcijā. Tas ir liels pagodinājums māksliniekam, ja viņa darbs tiek iegādāts Latvijas Nacionālā muzeja kolekcijā. Izstādē būs skatāmi tādu absolventu kā Ginta Gabrāna, Ievas Epneres, Ievas Rubezes, Raida Kalniņa un citu autoru darbi. Izstāde top sadarbībā ar izcilo LNMM Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāju un kuratori Astrīdu Roguli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildus iepriekš minētajam, notiek darbs pie filmas tapšanas par skolu, kuras pamatā ir ideja par LMMDV, un konkrēti par Dizaina un Mākslas vidusskolu kā vietu, kas jau gandrīz gadsimtu ap sevi pulcē radošus un brīvi domājošus cilvēkus. Skola kā brīvības sala Liepājas un arī Latvijas mērogā. Skola, no kuras nākuši daudzi Latvijā pazīstami mākslinieki un kultūras darbinieki. Skola, kā magnēts, kas aizvien pievelk radošus cilvēkus. Liepāja kā vieta, kur viss ir pa divi. Ezers un jūra. Zeme un debess. Māksla un mūzika. Vēsture un nākotne, ar filmas ieceri iepazīstina absolvents Ēriks Božis. Liepājas Dizaina un mākslas skola ir senākā šāda veida skola Latvijā.

Svētku centrālajā dienā, 8. jūlijā, būs apskatāmas visas skolas telpas. Koncertzālē “Lielais dzintars notiks absolventu akadēmiskās mūzikas koncerts un atklāta absolventu laikmetīgās mākslas izstāde sadarbībā ar LNMM, kā arī absolventu populārās mūzikas koncerts un kopīga svētku balle koncertdārzā ”Pūt, vējiņi!”. Abos koncertos ar atraktīviem priekšnesumiem uzstāsies daudzi talantīgi un spilgti Melngaiļskolas absolventi – Latvijā un citur pasaulē uz akadēmiskās un populārās mūzikas skatuvēm atzīti mūziķi, kā arī skolas pedagogi.

Tuvākajā laikā tiks izsludināta pieteikšanās salidojumam, tāpēc skola aicina sekot līdzi visām aktualitātēm LMMDV mājaslapā internetā www.lmmdv.edu.lv un sociālajos kontos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.