Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā no nākamā gada februāra ūdenssaimniecības tarifi pieaugs par 2,3%

Foto – Pexels.com

Liepājā no nākamā gada 1.februāra ūdennsaimniecības tarifi pieaugs par 2,3%, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPRK izvērtējusi un apstiprinājusi SIA “Liepājas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. No nākamā gada 1.februāra Liepājā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 0,78 eiro par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,01 eiro par kubikmetru bez PVN. Izvērtēšanas laikā kanalizācijas pakalpojumu tarifs samazinājās par 0,01 eiro, salīdzinot ar sākotnēji apstiprināšanai iesniegto.

Salīdzinājumā ar patlaban spēkā esošajiem tarifiem, ūdensapgādes pakalpojumu tarifs tiks palielināts par 0,01 eiro, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – par 0,03 eiro.

Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksas ietekmējis elektroenerģijas cenu kāpums, tarifa aprēķinos izmainīta tikai viena komponente – elektroenerģijas izmaksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Liepājas ūdens” tarifu projektu SPRK apstiprināšanai iesniedza šī gada 11.novembrī. SPRK 29.novembrī apstiprināja zemākas obligātā iepirkuma un jaudas komponentes (OIK) nākamajam gadam. Attiecīgi komersants iesniedza precizēto tarifa projekta aprēķinu, nepieciešamo papildu informāciju un pamatojošos dokumentus. Kā rezultātā kanalizācijas pakalpojumu tarifs samazinājās par 0,01 eiro (līdz 1,01 eiro par kubikmetru), salīdzinot ar sākotnēji apstiprināšanai iesniegto.

SPRK secināja, ka jaunie tarifi ir pamatoti un aprēķināti tādā apmērā, lai segtu “Liepājas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu izmaksas.

SPRK skaidro, ka elektroenerģijas cenu pieaugumu valstī šogad ietekmējis ražošanas izmaksu kāpums dabasgāzes un CO2 emisiju kvotu cenu pieauguma dēļ, kā arī mazāk labvēlīgi laikapstākļi elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamiem resursiem hidroelektrostacijās un vēja stacijās.

“Liepājas ūdens” reģistrēts 1991.gadā un tā pamatkapitāls ir 24,859 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 4,53 miljoni eiro, bet peļņa – 34 217 eiro. “Liepājas ūdens” pieder Liepājas pilsētas pašvaldībai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.