Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā noskaidro uzvarētājus Eiropas jauniešu U17 badmintona turnīrā

Ir noslēdzies Eiropas jauniešu U17 badmintona turnīrs “Yonex Latvia U17”, kas notika LOC manēžā Liepājā no 11. līdz 13.augustam. Sacensībās piedalījās vairāk nekā 100 jaunieši no 8 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Beļģijas, Čehijas un Ukrainas. Vienlaicīgi ar ar Eiropas badmintona U17 reitinga turnīru, kurā piedalījās 66 dalībnieki, notika arī starptautisks turnīrs vecuma grupām U13, U15, un U19 ar 75 dalībniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reitinga turnīrā pārāki bija Ukrainas juniori uzvarot četrās no piecām disciplīnām, kur vien meiteņu vienspēlēs nepārspēta palika lietuviete Vilte Paulauskaite, kas šogad jūlijā Slovākijā izcīnīja bronzas medaļu Eiropas jaunatnes olimpiskajās spēlēs, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas badmintonistu treneris Aigars Brečs.

Latvijas spēlētāji pašu mājās notiekošajā Eiropas reitinga turnīrā tālāk par 1/4 fināliem netika: tas izdevās puišu dubultspēļu pārim Rolands Bratčikovs (Valmiera)& Leonardo Golovčenko (Liepāja), meiteņu dubultspēļu pārim Anete Priedniece (Sigulda) & Diāna Bespalova (Rīga), kā arī Annai Miesniecei(Rīga), kas spēlēja pārī ar igaunieti Lumikki Liias. Kur pēc piedzīvotajiem zaudējumiem mūsējie no tālākām sacensībām izstājās iegūstot dalītas.

Leonardo Golovčenko, kā vienīgais no Liepājas startēja arī U17 vienspēļu un jaukto dubultspēļu kategorijās, kur piedzīvojot zaudējumus, vienspēlēs tika gūta dalīta 16.vieta, bet jauktajās dubultspēlēs dalīta 9.vieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas jauniešu papildturnīrā vecuma grupām U13, U15 un U19 medaļu ieguvē arī dominēja Ukraiņu jaunie badmintonisti (6 zelti, 2 sudrabi, 3 bronzas), kam seko Lietuviešu (3 zelts, 6 sudrabi, 3 bronzas), Latviešu (3 zelti, 3 sudrabi, 4 bronzas) un Somu (1 sudrabs) juniori!

Liepājniekiem kā allaž labāks starts dubultspēles: Triumfs un zelta godalga U19 jauktajās dubultspēlēs Gustavs Dāvids Brečs un Evelīna Smirnova, sudraba medaļa U19 puišu dubultspēlēs Gustavs Dāvids Brečs un Pauls Eliass Rozenvalds (Jelgava), bronza U19 puišu dubultspēlēs Leonardo Golovčenko un Rolands Brčikovs (Valmiera) un bronza U19 sieviešu dubultspēlēs Evelīnai Smirnovai pārī ar Aneti Priednieci (Sigulda).

Uzvarētāji balvā saņēma ne tikai medaļas, bet arī keramiķes Unas Ļahas veidotos māla svečturus badmintona volāna veidolā, kā arī balviņas turnīra sponsoriem – kafijas komplektu no “Lavazza” un aromterapijas produkcijas komplekti no Aromāma, kā arī ielūgumus no piedzīvojumu parka Tarzāns un koncertzāles Lielais Dzintars.

“Yonex Latvia U17 2022” turnīrs lepojas ar to, ka šajā grūtajā laikā varēja uz Latviju uzaicināt Ukrainas jaunos sportistus, nodrošinot sportistiem bezmaksas dalību turnīrā un pateicoties Liepājas pilsētas atbalstam, Ukrainas spēlētājiem tika nodrošināta arī bezmaksas izmitināšana un ēdināšana. “Tas bija mazākais, ko turnīrs varēja izdarīt Ukrainas spēlētāju labā šajā briesmīgajā kara laikā. Un liels gandarījums par ukraiņu spēlētāju panākumiem Latvijas turnīrā. Tā bija lieliska badmintona spēļu pieredze arī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas spēlētājiem,” informē turnīra galvenais tiesnesis Kristians Rozenvalds.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas U17 reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia U17” Latvijā notika jau ceturto gadu. Sākotnēji, kopš 2019.gada, Eiropas U17 badmintona reitinga turnīrs notika Siguldā, tai skaitā arī 2020. un 2021.gadā, kad daudzviet pasaulē badimintona turnīri nenotika Covid-19 pandēmijas dēļ. Liepājā Eiropas U17 reitinga turnīrs notika pirmo reizi, savukārt Siguldā šogad no 11. līdz 13.novembra Latvijā pirmo reizi tiks organizēts Pasaules junioru reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia Junior”.

Foto no biedrības “Bērnu interešu klubs Liepāja” arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.