Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā notiks diskusija “Latvijas ostas kā enerģētiskās neatkarības pamats”

Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA) un ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA) šodien reģionālajā vizītē Liepājā organizēs diskusiju “Latvijas ostas kā enerģētiskās neatkarības pamats”, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijas pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diskusijā piedalīsies arī Latvijas lielo ostu pārstāvji, Latvijas Vēja enerģijas asociācijas pārstāvji, “Latvenergo” vadība, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji, kā arī lielākie stividoruzņēmumi.

Diskusijas fokusā būs Baltijas jūras potenciāls vēja parku attīstībai, un kā būtiskākais sarunu aspekts ir Latvijas lielo ostu nepieciešamība piesaistīt privātos investorus, lai šo attīstību nodrošinātu.

Vitenbergs uzsver, ka Latvijai ir jābūt energoneatkarīgai, bet tas nav iespējams, kamēr saražotās elektroenerģijas patēriņš ir lielāks nekā saražotās jaudas, tāpēc ir pienācis brīdis, kad visām iesaistītajām pusēm ir jāsēžas pie viena galda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat, Vitenberga paustā, Latvijā nepieciešama dažādu atjaunojamo energoresursu projektu attīstība, un vēja parki, kuru izbūve iespējama gan jūrā, gan uz sauszemes, ir daļa no tiem. Izšķiroša loma šajā procesā ir Latvijas trim lielajām ostām un to infrastruktūras potenciālam.

“Līdz ar šo pirmo lielo sarunu mēs sāksim veidot ceļa karti tālākai ostu un vēja parku attīstītāju sadarbībai,” skaidro Vitenbergs.

Vizītes laikā ministri apmeklēs arī Liepājas speciālo ekonomisko zonu. Tajā ietilpst gan osta, gan Liepājas lidosta, gan arī kapitālsabiedrības, kurām tiek piemēroti tiešo nodokļu atvieglojumi 80% apmērā. Īpaša uzmanība tiks pievērsta topošajam ūdens terminālim.

Foto – Aigars Prūsis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.