Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā notiks Ērika Vilsona dzejuļu krājuma atvēršanas svētki

Aktieris un režisors Ēriks Vilsons. Foto – Uldis Dobelis.

Piektdien, 14. janvārī, pulksten 14 Liepājas Universitātes telpās Kūrmājas prospektā 13 notiks Ērika Vilsona dzejuļu krājuma “Pulkveža rudens” atvēršanas svētki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ierašanās ar sadarbspējīgiem sertifikātiem, ņemot vērā epidemioloģiskos ierobežojumus, portālu “ReKurZeme” informē Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Gunita Lagzdiņa-Skroderēna.

Dzejuļi – tā aktieris un režisors Ēriks Vilsons dēvē savas dzejas rindas. Dzejā viņš izpaužas jau sen, to ar dažādiem segvārdiem publicējis tīmeklī. Tagad viss labākais no uzrakstītā apkopots debijas krājumā “Pulkveža rudens”. Dzejuļu tēmas skar liriskā varoņa – vīrieša pāri pusmūžam – attiecības ar mīļoto sievieti, Dievu, sabiedrību, bērnības atmiņas un nepiepildītos sapņus, kā arī sevis meklējumus. Dzejnieks mazliet rezignētā, tomēr humora un pašironijas pilnā tonī mudina meklēt, nepadoties, būt un gūt prieku no šīs būšanas.

Ē. Vilsons absolvējis Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātes Aktiermākslas nodaļu, bijis aktieris un režisors A. Upīša Drāmas un Liepājas teātrī. Dramaturģiju un rakstniecību apguvis dažādās meistardarbnīcās, ieguvis maģistra grādu Liepājas Universitātes Rakstniecības studijās. Ir Dramaturgu ģildes un Rakstnieku savienības biedrs. Iestudējis vairākas lugas, tostarp paša sacerētas, ar kurām viesojas skolās. 2020. gadā iznāca debijas romāns par teātra aizkulisēm “Me&Mo”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izdot dzejas krājumu autoru rosinājusi Piejūras pilsētu literārā akadēmijas vadītāja un Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāja Linda Zulmane. Grāmatu izdevusi izdevniecība “Aminori”, kurai šī arī ir debija – pirmais oriģināldzejas krājums.

Noformējumā izmantoti jaunā mākslinieka Reiņa Pelles Karlsona zīmējumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.