Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā notiks Zemessardzes mācības

Foto: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

Sestdien, 5. martā, Liepājas valstspilsētas Karostas teritorijā, 12. un 13.martā Jaunliepājas, Zirgu salas un Jaunā tilta apkārtnē tiks organizēta Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljona zemessargu plānveida apmācība vienības kaujas spēju uzturēšanai un pilnveidošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzes 44. kājnieku bataljona mācībās zemessargi praktiski nostiprinās taktiskās iemaņas operācijām apdzīvotās vietās. Zemessargi tostarp veiks apdzīvotas vietas patrulēšanu, veicinot savstarpējo saliedētību vienota uzdevuma izpildei, portālu “ReKurZeme” informē Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba Sabiedrisko attiecību speciāliste Guna Pričina.

Zemessardzes personāls nepārtraukti uztur un pilnveido militārās zināšanas un praktiskās iemaņas, lai uzturētu augstas gatavības spējas aizsargāt Latviju. Zemessardzes mācībās apgūtās plašās zināšanas un prasmes bieži var būt noderīgas arī ārpus dienesta, kad zemessargiem savā privātajā dzīvē nākas risināt nestandarta situācijas vai pārvarēt izaicinājumus, saglabāt vēsu prātu jebkādos apstākļos.

Zemessargu mācību uzdevumu izpilde notiek ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības domi saskaņotās teritorijās. Visi apmācības procesa posmi notiek atbilstoši Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Liepājas valstspilsētas Karostas teritorijā, Jaunliepājas, Zirgu salas un Jaunā tilta apkārtnē notiks militārās tehnikas un karavīru pārvietošanās, taču netiks izmantota salūtmunīcija.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Dienvidkurzemes novada, un Liepājas iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 63403611 vai rakstīt uz e-pastu 44bn@mil.lv , vai personīgi ierasties vienībā – Liepājā, Atmodas bulvārī 9, Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai www.esizemessargs.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.