“Liepāja” pagarinājumā piekāpjas Zaķa pārstāvētajai “Viimsi”

Foto – Ģirts Gertsons

“Liepājas” komanda sestdien “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) savā laukumā pagarinājumā piekāpās Ronalda Zaķa pārstāvētajai Hābnēmes “Viimsi” vienībai.

“Liepāja” savā laukumā pagarinājumā ar 66:74 (7:23, 20:7, 23:20, 11:11, 5:13) piekāpās Ronalda Zaķa pārstāvētajai Hābnēmes “Viimsi” komandai, vēsta LETA.

Lai arī pēc Ronalda Zaķa divpunktu metiena otrās ceturtdaļas sākumā viesi panāca 25:7 pārsvaru, mājinieki trešajā ceturtdaļā noķēra Hābnēmes basketbolistus.

32 sekundes pirms pamatlaika beigām Roberts Berziņš realizēja vienu no diviem soda metieniem, panākot 61:59, taču jau divas sekundes vēlāk neizšķirtu panāca Devins Lī Heriss, un spēlei bija jāturpinās pagarinājumā.

Papildlaikā labāki izrādījās viesi, kuru rindās astoņus punktus guva Raits Rīvo Lāne, realizējot arī divus tālmetienus.

Mājinieku rindās 18 punktus guva Gustavs Jakubauskis, 16 punktus guva un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Bērziņš, 13 punktus guva un septiņas atlēkušās bumbas – Roberts Krastiņš, bet 12 punktus un astoņas atlēkušās bumbas – Kārlis Siliņš.

Viesiem Zaķis guva 12 punktus, taču arī deviņas reizes kļūdījās un maču beidza priekšlaicīgi ar piecām personiskajām piezīmēm.

Rezultatīvākais viesu rindās bija Tāvi Jurkatamms, kurš sakrāja “double-double” – 16 punkti un 11 atlēkušās bumbas. 15 punktus guva, astoņas atlēkušās bumbas un septiņas pārtvertas piespēles Lānes kontā, bet 13 punkti un piecas pārķertas bumbas tika Rainam Veidemanam.

Pirmajā aplī “Liepāja” izbraukumā zaudēja ar 69:81.

Liepājnieki LIBL apritē pirms nedēļas atgriezās ar zaudējumu “Kalev”/”Cramo” (59:78). Līdz šim līgas rezultatīvākais spēlētājs Verners Kohs (vidēji spēlē 19 punkti) ārstē savainojumu, nespēlēja arī Kārlis Žunda (11,6).

“Viimsi” komanda bija zaudējusi pēdējās trijās spēlēs, arī ceturtdien viesizrādē Ventspilī (70:100). Ražīgākais komandā līdz sestdienai joprojām bija Ronalds Zaķis, kurš vidēji mačā bija guvis 15,7 punktus un izcīnījis 6,8 atlēkušās bumbas.

Vienlaicīgi “Ogre” mājās ar 77:65 (21:15, 22:18, 12:10, 22:22) pieveica Tallinas “TalTech”.

Viesi vadībā pabija vien pirmās ceturtdaļas pirmajā pusē. Pēc tam ogrēnieši pārņēma vadību, kas 36.minūtē pēc Rinalda Sirsniņa trīspunktu metienu sasniedza 20 punktus – 75:55.

Mājinieku labā 20 punktus, astoņas atlēkušās bumbas un četrus bloķētus metienus sakrāja Mats Juciks, bet 11 punkti, 14 atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles Kristapa Dārgā kontā.

Viesiem rezultatīvākais ar 11 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām bija Ralfs Kītis, bet Tomass Rādiks astoņiem punktiem pievienoja 11 atlēkušās bumbas.

Pirmajā aplī oktobra sākumā “Ogres” komanda tieši pret “TalTech” piedzīvoja smagāko zaudējumu sezonā (73:103).

“Ogrei” šis bija pirmais mačs pēc mēnesi ilga pārtraukuma, kamēr “TalTech” vienība janvārī jau bija aizvadījusi trīs spēles ar Igaunijas komandām (2-1). Tā ir vienīgā komanda kaimiņvalstī, kas iztiek tikai ar igauņu basketbolistiem.

Ogres komanda ar septiņām uzvarām 13 spēlēs ir sestā, liepājnieki ir uzvarējuši trīs no 13 spēlēm un ieņem desmito vietu, bet “Viimsi” ar bilanci 11-5 ir augstajā ceturtajā pozīcijā.

Plkst.19 “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” Vidzemes Olimpiskajā centrā uzsāks maču ar Tallinas “Kalev”. Spēle būs skatāma portālā “Sportacentrs.com”.

LIBL pamatturnīrā komandas līdz 20.martam aizvadīs divu apļu turnīru. Astoņas labākās piedalīsies ceturtdaļfināla sērijās, uzvarētājus noskaidrojot divu spēļu summā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā. Savukārt sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles.

LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”, “TalTech”/”Optibet” un Hābnēmes “Viimsi”.