Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā par pieturā apturēta satiksmes autobusa apdzīšanu Raiņa ielā var tikt pie liela soda

Foto -lvportals.lv

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas, ikdienā veicot patrulēšanu, konstatē dažāda veida pārkāpumus ceļu satiksmē, tostarp tiek uzsākti administratīvie procesi par pārkāpumiem, kas saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu ir uzskatāmi par agresīvu braukšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

20.decembrī, ap plkst. 14:50 Liepājā, Raiņa ielā tika fiksētas divas automašīnas, kuru vadītāji pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, apbraucot priekšā apturētu satiksmes autobusu. Vīrietis, vadot automašīnu “Vokswagen”, savukārt sieviete aiz viņa, vadot automašīnu “Volvo” Liepājā, pa Raiņa ielu, virzienā no Jelgavas ielas uz Kroņu ielas pusi, neņemot vērā ceļa zīmes ”braukšanas virzieni joslās” prasību, veica priekšā apturēta transportlīdzekļa apbraukšanu, šķērsojot ceļa horizontālo apzīmējumu ”balta nepārtraukta līnija”, no nepārtrauktās līnijas puses šķērsoja ceļa horizontālo apzīmējumu ”sadaloša sala”, tādējādi pārkāpa vienu aiz otra sekojošus ceļu satiksmes noteikumus, kas izpaužas kā agresīvs braukšanas veids, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

17.decembrī ap pulksten 00.05 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Ventspilī, Saules ielā fiksēja automašīnu “Volvo” kuras vadītājs stāvlaukumā radīja apzinātu sānslīdi, kas uzskatāma par agresīvu braukšanu. 18.decembrī ap pulksten 11.30 Kuldīgā, Kalna ielā vīrietis, vadot automašīnu “BMW”, radīja apzinātu sānslīdi, tādējādi apdraudot citus satiksmes dalībniekus, kā arī apkārt esošos gājējus. 19.decembrī ap pulksten 22.20 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Saldus novadā, Druvā fiksēja automašīnu “BMW” kuras vadītājs, izbraucot no stāvlaukuma, automašīnu vadīja agresīvi, kas izpaudās kā apzināta sānslīdes radīšana.

20.decembrī, ap plkst. 09:51 vīrietis vadīja automašīnu “Citroen” Liepājā, Flotes ielā, virzienā no Krūmu ielas uz Oskara Kalpaka ielas pusi un, neņemot vērā ceļa zīmes ”braukšanas virzieni joslās” prasību, veica priekšā apturēta transportlīdzekļa apbraukšanu, šķērsojot ceļu horizontālo apzīmējumu ”balta, nepārtraukta līnija”, no nepārtrauktās līnijas puses šķērsoja ceļa horizontālo apzīmējumu ”sadaloša sala”, tādējādi pārkāpa vienu aiz otra sekojošus ceļu satiksmes noteikumus, kas izpaužas kā agresīvs braukšanas veids.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par agresīvu braukšanu, kas izpaudusies kā apzināta sānslīdes radīšana uz ceļiem vai citās vietās, kur iespējama satiksme, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 70 līdz 280 eiro.

Savukārt par agresīvu braukšanu, kas izpaudusies kā vairāku tādu citu citam sekojošu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu izdarīšana, kuri saistīti ar ceļu satiksmei bīstamu vai traucējošu situāciju radīšanu, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 70 līdz 280 eiro.

Nepamatots risks, autovadītāju prasmju pārvērtēšana, nepārdomāti un pārgalvīgi manevri un ātrums – tie ir iemesli, kas var novest pie smagām vai pat letālām sekām. Valsts policija aicina nebūt pārgalvīgiem, ievērot savstarpējo cieņu un sapratni uz ceļa, un neapdraudēt sevi un apkārtējos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.