Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā pārvieto “Mūziķu slavas aleju”

“Mūziķu slavas aleju” no Zivju ielas pārved uz parku – pie koncertestrādes “Pūt, vējiņi!”. Bronzā atlietās mūziķu plaukstas un slavenu grupu vārdi šeit izcels, atgādinās un papildinās Liepājas kā muzikālas pilsētas tēlu. Aigara Štāla foto

“Mūziķu slavas aleja” trešdien Liepājā no Zivju ielas pārvesta uz parku – pie koncertestrādes “Pūt, vējiņi!”. Tepat blakus atrodas grupai “Līvi” veltītais “Spoku koks” un pēc atjaunošanas Peldu ielas galā atkal novietotais vides objekts “Bungas”. Turpmāk šīs zīmes un kompozīcijas, viena otru papildinot, izcels un atgādinās Liepājas kā muzikālas pilsētas tēlu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 2006. gada Zivju ielas abās pusēs atradās 57 betona pamatnes ar bronzā atlietiem Latvijā populāru mūziķu plaukstu nospiedumiem un slavenu grupu nosaukumiem. Šīs zīmes turpmāk atradīsies gar gājēju ceļu uz estrādi, kuras atklāšana pēc pārbūves notiks š.g. 27. maijā, portālu “ReKurZeme” informē Liepajas Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

“Alejai” ir pievienoti vēl septiņi atlējumi bronzā, kas ir izgatavoti papildus. Tie veltīti mūziķiem: Aivaram Brïzem, Armandam Alksnim, Raimondam Macatam, Zigfrīdam Muktupãvelam un grupām: “Linga”, “Pìenvedëju piedzïvojumi” un “Zig-Zag”.

Pavisam pie “Pūt, vējiņiem!” turpmāk atradīsies 64 mūziķu un grupu piemiņas zīmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mūziķu slavas alejas” idejas autori ir Liepājas Pirmās rokkafejnīcas izveidotāji, brāļi Mareks un Raivo Mediņi, grupas “Credo” mūziķis un kultūras darbinieks Valdis Skujiņš.

Gan ieceres īstenošanu, gan “alejas” papildināšanu 2013. un 2021. gadā ir līdzfinansējusi Liepājas pašvaldība. Pašas zīmes izveidojis, nospiedumus un vārdus atlējis metālmākslinieks Reinis Kuncītis.

Atbalstu Komunālajai pārvaldei mūziķu piemiņas zīmju pārvietošanā uz jaunu mājvietu sniedza skolotājs Jānis Zorģis, uzņēmums SIA “Tranzīts-L” un Valdis Skujiņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.