Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā personām ar I vai II invaliditātes grupu bezmaksas braukšanas biļete jāsaņem pie transportlīdzekļa vadītāja

Regulāri saskaroties ar problemātiku saistībā ar 100% braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanu personām ar I vai II invaliditātes grupu, aģentūra „Liepājas sabiedriskais transports” atgādina, ka bezmaksas braukšanas biļete ir jāsaņem pie transportlīdzekļa vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aģentūras transporta kontroles darbinieki regulāri saskaras ar problēmu, ka personas ar I vai II invaliditātes grupu, kā arī to pavadošās personas nav izņēmušas bezmaksas braukšanas biļeti pie sabiedriskā transporta vadītāja, informē pašvaldība.

Personām ar I vai II invaliditātes grupu saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto kārtību (2021. gada 22. jūnija Ministru kabineta noteikumi Nr. 414) ir jāveic katra brauciena reģistrācija, uzrādot transportlīdzekļa vadītājam derīgu invaliditātes apliecību un saņemot bezmaksas biļeti. Tāpat atsevišķu biļeti pie transportlīdzekļa vadītāja ir jāsaņem arī pasažierim, kurš pavada personu ar I invaliditātes grupu vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti. Ja persona nevar uzrādīt braucienam derīgu biļeti, aģentūras transporta kontroles darbiniekiem saskaņā ar pastāvošajiem noteikumiem ir pienākums personai uzlikt sodu. Lai izvairītos no šādām situācijām, aicinām izprast esošo situāciju un godprātīgi saņemt bezmaksas braukšanas biļetes pie transportlīdzekļa vadītāja.

Par personu ar I vai II invaliditātes grupu, kā arī to pavadošu personu pārvadāšanu sabiedriskajā transportā aģentūrai izmaksas kompensē valsts, bet situācijā, kad minētās personas nav izņēmušas bezmaksas biļeti pie transportlīdzekļa vadītāja, ne tikai tiek radīti zaudējumi aģentūrai un pašvaldības budžetam, bet arī neveidojas korekta statistika par personām ar I vai II invaliditātes grupu, kuras reāli izmanto sabiedrisko transportu.

Pēc statistikas datiem vidēji dienā Liepājas sabiedriskajā transportā tiek izņemtas 1156 bezmaksas biļetes personām ar I vai II invaliditātes grupu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.