Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā pie Dabas mājas notiks pasākums “Kur dzīvo krupju prinči un kāpēc tie jāglābj?”

Foto – Pixabay

Liepājā pie Dabas mājas šodien no plkst.11 līdz 13 notiks pasākums “Kur dzīvo krupju prinči un kāpēc tie jāglābj?”, aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) Slīteres Nacionālā parka centra vadītāja Baiba Ralle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumu rīko DAP sadarbībā ar Liepājas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra Dabas māju, lai veicinātu sabiedrības izpratni par abinieku būtisko lomu dabā un pievērstu uzmanību ikgadējai pavasara krupju migrācijai.

Pasākums ir viena no kampaņas “Misija – krupis. Izglāb princi!” aktivitātēm. Tas notiks pie Liepājas Dabas mājas, Liepājā, Zirgu salā 2. Dalība pasākumā ir bezmaksas.

DAP vecākais eksperts Vilnis Skuja stāsta, ka pēc pāris nedēļām krupji modīsies no ziemas miega un dosies uz savu dzimto ūdenstilpi turpināt dzimtu. Nereti krupju migrācijas ceļus šķērso mūsu būvētie autoceļi, uz kuriem daudzi no tiem zaudē dzīvību, ūdenstilpi tā arī nesasniedzot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tādēļ esam sākuši sabiedrības iesaistes kampaņu, migrācijas laikā ikvienu aicinot palīdzēt krupjiem šķērsot šos problemātiskos ceļu posmus. Pasākums lieliski sagatavos ikvienu, kurš šajā pavasarī iecerējis sniegt palīdzīgu roku abiniekiem, kā arī kopumā ļaus izprast to lomu dabā,” skaidro Skuja.

Pasākums notiks divās daļās. DAP speciālistu vadībā praktiskās aktivitātēs ikviens varēs izzināt parastā krupja dzīvesstāstu, tā lomu barības ķēdē, lauzt populāros mītus par krupjiem, kā arī mācīties efektīvi glābt krupjus un pareizi uzbūvēt ceļmalā pagaidu sētiņu to aizsardzībai. Dalībniekiem būs iespēja apgūt iemaņas arī krupju mājas būvniecībā. Šāda konstrukcija var lieti noderēt mazdārziņa īpašniekiem, kuri vēlas savu ražu pasargāt no dažādiem dārza kaitēkļiem.

Savukārt Dabas mājas speciālistes vadībā, izmantojot dažādas maņas – redzi, dzirdi, tausti, ožu -, notiks aizraujoša nodarbība par Liepājas ezera piekrastes dabas daudzveidību – šeit mītošajiem putniem, dzīvniekiem, augiem un to lomu ezera ekosistēmā. Tās laikā varēs uzzināt arī Zirgu salas un Liepājas ezera ģeogrāfisko un vēsturisko nozīmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vēstīts, katru gadu uz Latvijas autoceļiem tiek sabraukti tūkstošiem abinieku. Lai paglābtu krupjus no bojāejas uz ceļiem, notiks kampaņa “Misija – Krupis. Izglāb princi!”. Kampaņas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību šai problēmai, samazinot uz ceļiem bojāgājušo krupju skaitu ar aktīvu sabiedrības līdzdalību, ziņojot DAP vēl nereģistrētas krupju migrācijas vietas, kas šķērso autoceļus, un aktīvajā migrācijas laikā palīdzot tos pārnest pāri ceļam jau identificētajos autoceļu posmos.

Arī Liepājas apkārtnē ir reģistrēts viens krupju migrācijas punkts. Pieteikties krupju glābšanai šajā vai citos migrācijas punktos var kampaņas vietnē “https://www.daba.gov.lv/lv/misija-krupis”, izpētot karti un aizpildot elektronisko pieteikuma anketu.

Kampaņas aktivitātes 2022.gadā tiek īstenotas sadarbībā ar “Interreg V-A” Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projektu “Ezeru pārvaldības un apsaimniekošanas uzlabošana Kurzemē un Ziemeļlietuvā” jeb “Live lake”. Projekta mērķis ir uzlabot ezeru resursu apsaimniekošanas un pārvaldības efektivitāti. Projekta kopējais finansējums ir 981 755 eiro, tajā skaitā Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi 834 492 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.