Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā piecos gados cieto segumu plāno uzklāt 11 kilometriem grants seguma ielām

Foto – Aigars Prūsis

Ceturtdien Liepājas domes deputāti apstiprināja pilsētas grants ielu pārbūves programmu 2022.-2027.gadam, kas paredz cieto segumu uzklāt 11,08 kilometriem (km) grants seguma ielām, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grants ielu seguma nomaiņai un nepieciešamajiem priekšdarbiem vai papildu darbiem turpmāko piecu gadu laikā plānots investēt aptuveni 9,5 miljonus eiro, bet jau nākamo trīs gadu laikā nepieciešamais finansējuma apmērs ir lēsts pieci miljoni eiro.

Domes deputātu apstiprinātais dokuments iekļauts Liepājas un Dienvidkurzemes novada attīstības programmas 2022.-2027.gadam pirmās redakcijas Rīcību investīciju plānā.

Grants ielu programma ir dokuments, pēc kura Komunālā pārvalde jau nākamā gada sākumā sāks būvprojektu izstrādi un sadarbībā ar pašvaldības Iepirkuma daļu organizēs būvdarbu un būvuzraudzības iepirkumus, norāda pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus ar projektēšanas un būvniecības darbiem, pašvaldība plānos par satiksmes organizācijas uzlabošanu un kustības ātruma mazināšanu.

Nākamā gada otrajā pusē ir plānots pabeigt būvprojektu izstrādi un sākt Pļavu, Ābeļu, Noliktavas ielu būvdarbu iepirkumu procedūras.

“Grants ielu pārbūves temps turpmākajos piecos gados tiks dubultots – no pašreizējā viena kilometra gadā uz 1,9 kilometriem. Virknē ielu paredzēts izbūvēt arī lietus ūdens kanalizācijas sistēmas, atsevišķās vietās, vismaz vienā pusē, tiks izbūvētas arī ietves. Pirmās pie cietā seguma tiks tā sauktās “mugurkaula” ielas, pēc tam plānots turpināt mazākas nozīmes ielu atzaru pārbūvi,” programmas īstenošanas turpmākos soļus raksturo domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš.

Sakārtota un uzlabota pilsētas vide, uzlabota gaisa kvalitāte, nodrošināta ērta pārvietošanās gājējiem, velosipēdistiem un pasažieru transportam, novērsta ielu putēšana vasarās un applūšana un dubļu veidošanās pavasaros un rudeņos – šos un vēl citus ieguvumus izjutīs ikviens pilsētas iedzīvotājs, kad tiks īstenota pilsētas grants ielu pārbūves programmu 2022.-2027.gadam, uzsver pašvaldībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.