Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā pieķer divas pārdevējas, kas pārdod enerģijas dzērienus nepilngadīgajiem

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa amatpersonas divu nedēļu laikā apsekoja 16 tirdzniecības vietas Liepājā ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos un enerģijas dzērienus nepilngadīgām personām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā nedēļā likumsargi veica pārbaudes astoņās tirdzniecības vietās Jaunliepājā un pārkāpumus nekonstatēja – pārdevējas godprātīgi pārliecinājās par jauniešu vecumu un pirkums nenotika. Savukārt vakar likumsargi pārbaudīja astoņas tirdzniecības vietas Vecliepājā un konstatēja divus pārkāpumus. Divās tirdzniecības vietās pārdevējas nepārliecinājās par pircēja vecumu un pārdeva enerģijas dzērienus nepilngadīgai personai. Abos gadījumos ir uzsākt administratīvo pārkāpumu procesi, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Valsts policija informē, ka alkoholiskos dzērienus un enerģijas dzērienus, kā arī tabakas izstrādājumus ir aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un šīs personas nedrīkst tos iegādāties. Lai pārliecinātos par personas vecumu, mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai persona uzrāda personu apliecinošu dokumentu.

Par enerģijas dzērienu pārdošanu personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam — pārdevējam — no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajai personai — no 350 līdz 700 eiro. Šādas pārbaudes tiks rīkotas arī turpmāk.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.