Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepāja pievienosies Eiropas Autentiskuma pilsētu tīklam

Otrdien, 28.februārī, Liepājas pašvaldība noslēgs saprašanās memorandu ar Patentu valdi par sadarbību Eiropas projektā “Autentiskuma pilsētu tīkls”, aģentūru LETA informēja Liepājas pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saprašanās memorands nepieciešams, lai veicinātu Liepājas iedzīvotāju informētību par intelektuālā īpašuma aizsardzību, izglītotu autentisku produktu pirkšanas ieradumu ieviešanā ikdienā, kā arī popularizētu Liepāju kā pilsētu, kas atzīst autentiskas izcelsmes produktus un veic visu nepieciešamo, lai cīnītos pret viltojumiem un to izplatīšanu.

Janvāra Liepājas domes sēdē tika pieņemts lēmums par nepieciešamību noslēgt saprašanās memorandu ar Patentu valdi, nosakot pušu pienākumus un atbildības, piedaloties un sadarbojoties projektā “Autentiskuma pilsētu tīkls”, ko finansē Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs.

Projektā paredzēts organizēt dažādus informatīvi izglītojošus pasākumus un aktivitātes ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību autentisku un īstu produktu un pakalpojumu nozīmei, viltotu preču atpazīšanai. Galvenais mērķis ir ar dažādām publiskām aktivitātēm veicināt izpratni par oriģināla dizaina, autentisku produktu un pakalpojumu nozīmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim projektā ir iesaistījušās septiņas Eiropas pilsētas – Saloniki un Mikonas Grieķijā, Sofija un Plovdiva Bulgārijā, Banska Bistrica Slovākijā, Madride Spānijā, Lisabona Portugālē. Liepājas pašvaldība ir uzaicināta dalībai projektā kā vienīgā pašvaldība no Latvijas.

Saprašanās memorands starp Liepājas pašvaldību un Patentu valdi tiks parakstīts otrdien, 28.februārī, plkst.11 Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas telpās, Alejas ielā 18.

Uz pasākumu aicināts ikviens interesents, īpaši radošo industriju pārstāvji. Pasākumā piedalīsies Liepājas pašvaldības, Patentu valdes, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, projekta “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” pārstāvji, Valsts policijas, muitas, robežsardzes, radošās uzņēmējdarbības un citu saistošo nozaru pārstāvji. Paredzēta arī brīva formāta diskusija par dažādiem autentiskuma jautājumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.