Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepāja pievienosies Senās uguns nakts akcijai pie Baltijas jūras

Senās uguns nakts pasākumā līdz ar saulrietu, no pulksten 20 varēs baudīt izcilāko latviešu komponistu melodijas. Foto – Liepaja.lv

Augusta pēdējā sestdienā daudzi tūkstoši cilvēku valstīs ap Baltijas jūru vienosies Senās uguns nakts pasākumā. 27. augustā pulksten 20 Liepājas pludmalē pie izejas uz jūru Roņu ielā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti pievienoties uguns iedegšanas akcijai un izbaudīt muzikālu koncertprogrammu “Radīts Latvijā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jūras krastā līdz ar saulrietu, no pulksten 20.00, baudīsim izcilāko latviešu komponistu melodijas čellista Valtera Pūces un pianista Daiņa Teņa īpaši veidotā koncertprogrammā. Mūziķi atskaņos tādus skaņdarbus kā Zigmara Liepiņa “Kvazimodo Dziedājums”, Imanta Kalniņa “Apvij Rokas”, Jāņa Lūsēna “Alises Iela”, Valta Pūces “Balāde no izrādes “Šveiks”, Raimonda Paula “Notici”, Emīla Dārziņa “Melanholiskais Valsis” un citas melodijas pašu veidotās aranžijās, informē LPPI “Kultūras pārvalde” projektu vadītāja Signe Blumberga.

Viens no akcijas mērķiem ir vairot izpratni un pievērst uzmanību, ka Baltijas jūrai nepieciešamas īpašas rūpes, ka tā vieno savas tautas un zemes. Par jūras tīrību, unikālo un atšķirīgo vidi vienlaikus jārūpējas visām valstīm un to iedzīvotājiem. Akcijai ik gadu atsaucas arvien vairāk Baltijas jūras piekrastes iedzīvotāju Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā un citviet. Latvijā šī akcija notiek jau vairāk nekā desmit gadu.

Aizsākums Senās uguns nakts pasākumam meklējams Somijā. Tur pagājušā gadsimta 70tajos gados piekrastes iedzīvotāji sanāca kopā, lai aizdegtu ugunskurus un apliecinātu piekrastes iedzīvotāju vienotību, nodotu sveicienu saviem kaimiņiem un jūras braucējiem, kā arī atvadoties no vasaras.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.