Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā pirmdienas vētrā vējš lauž kokus, posta namu fasādes

Vētras postījumi Raiņa parkā. Foto – Uldis Dobelis

Pirmdien līdz pēcpusdienai Liepājā un Ventspilī spēcīgais vējš ir lauzis kokus, to zarus, norāvis kādu jumtu un papostījis fasāžu fragmentus, reklāmas un ceļazīmes, aģentūru LETA informēja pašvaldībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāstīja Liepājas Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, vējš pilsētā ir apgāzis žogus, norāvis reklāmas, nolauzis dažus kokus, kā arī to zarus. Vietām vējš ir atrāvis kādu fragmentu no ēku jumtiem un fasādēm, taču līdz dienas vidum nozīmīgi postījumi nav reģistrēti. Atbildīgie dienesti uzrauga situāciju. Pašlaik Liepājā vēja brāzmas sasniedz 31 metru sekundē (m/s).

Šodien Ventspilī ir reģistrētas ziemeļrietumu vēja brāzmas ar ātrumu 27 m/s. Ventspils Komunālā pārvalde nolūzušus kokus konstatējusi Reņķa dārzā, Kustes dārza, Sanatorijas ielā un pie Būšnieka ezera. Komunālā pārvalde aicina iedzīvotājus ziņot par vētras radītiem postījumiem pa tālruni 63 624 269.

Jau ziņots, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdinājumu par vētru galvaspilsētā, Jūrmalā un Pierīgas novados paaugstinājis no oranžā līdz sarkanajam līmenim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiek prognozēts, ka Rīgā ziemeļrietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 33 metriem sekundē.

Sarkanais brīdinājums nozīmē, ka iespējami ievērojami postījumi plašās teritorijās, kā arī nelaimes gadījumi, kas apdraud cilvēku dzīvību. Iedzīvotājiem jāseko līdzi informācijai un norādījumiem, ko sniedz atbildīgās institūcijas, un jābūt gataviem ārkārtas pasākumiem, tai skaitā evakuācijai.

Vējš lauzīs kokus un radīs citus postījumus, cilvēki var ciest no vēja nestiem priekšmetiem un atlūzām, iespējami plaši bojājumi īpašumiem un infrastruktūrai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ūdens līmenis galvaspilsētā, līdzīgi kā piektdien, pakāpsies aptuveni metru virs normas. Gan Rīgā, gan Gaujas un Lielupes lejtecē spēkā dzeltenais brīdinājums par augstu ūdens līmeni un zemāko vietu applūšanu.

Vētras kulminācija gaidāma dienas vidū un pēcpusdienā, bet Latgalē – pirmdienas pievakarē. Kurzemē un Vidzemē pievakarē sāksies vēja ātruma mazināšanās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.