Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā rosina sākt kriminālvajāšanu pret sievieti par slimības pabalsta izkrāpšanu

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret sievieti par slimības pabalsta izkrāpšanu, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušā gada maijā Valsts policijā saņemta informācija, ka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) Liepājā ir iesniegts viltots iesniegums slimības pabalsta piešķiršanai. Izmeklēšanā noskaidrots, ka vīrietis vēlējies nodot iesniegumu par slimības pabalsta piešķiršanu, taču pats nevarēja klātienē ierasties, tāpēc uzticējis šo pienākumu paziņai, kura saņēma no viņa iesniegumu, kurā viņš norādījis visu informāciju un savu bankas konta numuru, uz kuru skaitīt slimības pabalstu, kā arī parakstījis šo dokumentu. Sievietei atlicis iemest iesniegumu pastkastē.

Vīrietim ilgstoši netika izmaksāts slimības pabalsts, tāpēc viņš devās klātienē risināt situāciju, kur noskaidrojis, ka pabalsts jau ticis izmaksāts. Kopīgi, izskatot vīrieša iesniegumu, konstatēts, ka iesniegumā nav norādīts vīrieša bankas konts, bet gan citas personas bankas konts. Valsts policija kriminālprocesā nozīmēja rokrakstu ekspertīzi un noskaidroja, ka sieviete, kurai vīrietis uzticēja iesnieguma nodošanu VSAA, pārrakstīja iesniegumu, norādīja savu bankas kontu un noviltoja vīrieša parakstu, tādējādi uz sievietes bankas kontu tika pārskaitīti vairāk nekā 80 eiro slimības pabalsts.

Kā norāda Šeršņova, sieviete jau iepriekš vairākkārt ir nonākusi policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem, kā arī noziegumiem, kuri vērsti pret personas veselību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par dokumenta viltošanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā un nodevušas krimināllietas materiālus prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Valsts policija aicina iedzīvotājus izvērtēt, kurām personām uzticēt dokumentus – drošāk tos iesniegt pašiem klātienē, vai, ja klātienē nav iespējams, tad izdarīt to elektroniski. Cilvēki, kuri mantkārīgos nolūkos vēlas iegūt finanšu līdzekļus, izmantos visas iespējas to izdarīt, tāpēc policija aicina rūpēties par saviem datiem un dokumentiem, nepieļaujot to nokļūšanu negodprātīgu cilvēku rokās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.