Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā rožu ziedu izstādē skatītāji varēs noteikt “rožu karalieni 2022”

Publicitātes foto

No 8. līdz 10. jūlijam Liepājas Latviešu biedrības nama foajē valdīs rozes – ziedu karalienes, kuras uz Biedrības namu būs atceļojušas no Latvijā zināmu rožu audzētāju un kolekcionāru dārziem. Lai noteiktu titula “Rožu karaliene 2022” ieguvēju, apmeklētāji aicināti aktīvi iesaistīties, balsojot un izsakot savu vērtējumu. Tāpat izstādes ietvaros Biedrības namā būs skatāmi rokdarbi ar rožu motīviem un porcelāna rozes, bet 8. jūlijā no pulksten 12.00 – 15.00 Kamerzālē notiks bezmaksas izglītojošā lekcija “Graudzāles un ziemcietes”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziedu izstāžu ciklu, ko iemīļojuši liepājnieki un pilsētas viesi, atklās rozes – ziedu karalienes. To skaistumu, aromātu un daudzveidību aicināts novērtēt un izbaudīt ikkatrs liepājnieks un pilsētas viesis Liepājas Latviešu biedrības nama foajē no 8. jūlija pulksten 12.00, kad notiks izstādes atklāšana, līdz 10. jūlija pulksten 19.00. No 22. – 24. jūlijam Biedrības namā būs skatāma un baudāma liliju izstāde, savukārt augusta beigās – gladiolu izstāde, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Latviešu biedrības nama Komunikāciju un mārketinga speciāliste Anda Birkenberga.

Rožu ziedu izstādē ar saviem lolojumiem piedalīsies Latvijā zināmi rožu audzētāji un kolekcionāri. Viņu vidū ir “Jelgavas rozes” – stādaudzētava ar vairāk kā 30 gadu pieredzi rožu audzēšanā no Jelgavas, Mārīte Grausmane no Tukuma, Māra Ozola no Talsiem un liepājnieki Arnis Bunka un Vita Hartmane.

Kā jau ziņots, 8. jūlijā pulksten 12.00 Liepājas Latviešu biedrības nama foajē tiks atklāta rožu ziedu izstāde. Pēc izstādes atklāšanas visi klātesošie aicināti uz Kamerzāli, kur līdz pulksten 15.00 notiks bezmaksas lekcija “Graudzāles un ziemcietes”, ko vadīs “VIP Dārzs” saimniece un agronome Iveta Ozola. Viņa ar dārzkopību saistīta vairāk kā 20 gadus. Beigusi Bulduru Dārzkopības vidusskolu, Latvijas Lauksaimniecības universitātē ieguvusi bakalaura grādu lauksaimniecībā ar kvalifikāciju – agronoms. Savas zināšanas papildinājusi Rīgas Tehniskajā universitātē, iegūstot kvalifikāciju arodpedagoģijā. Latvijas Universitātē iegūta speciālā pedagoga kvalifikācija. Par pasniedzēju strādājusi vairāk kā 10 gadus. Šobrīd ir pasniedzēja četrās mācību iestādēs – Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā, mācību centros “Liepa” un “Buts”, Ogres tehnikumā, kā arī lasa vieslekcijas Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā. Ivetas Ozolas uzņēmums “VIP Dārzs” nodarbojas ar vasaras puķu un dārzeņu audzēšanu, kā arī ar apstādījumu ierīkošanu privātajos dārzos un sabiedriskajos apstādījumos.

Bezmaksas lekcijā “Graudzāles un ziemcietes” Iveta Ozola sniegs ieskatu ziemciešu izvēles pamatprincipos, plānošanā dobēs un stādu daudzuma izvēlē, kopšanas nosacījumos, kā arī praktiskos ieteikumos dobju izveidē un zāļveida ziemciešu izvēles principos pēc krāsas un augstuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rožu ziedu izstādes apmeklētāji aicināti arī aktīvi iesaistīties, jo tieši viņi būs tie, kuri, balsojot un izsakot savu vērtējumu, noteiks, kura roze šogad iegūs titulu “Rožu karaliene 2022”.

Šogad rožu ziedu izstādes ietvaros no 8. – 10. jūlijam Liepājas Latviešu biedrības namā būs skatāmi arī Tautas lietišķās mākslas studijas “Durbe” rokdarbi ar rožu motīviem un keramiķes Zaigas Reimanes porcelāna rozes, tāpat Izstāžu galerijā skatāma Ildzes Oses lielformāta gleznu izstāde “Nomierinošs gaišums”.

Izstāde interesentiem pieejama bez maksas, pateicoties Liepājas valstpilsētas pašvaldības finansiālajam atbalstam, un to būs iespējams aplūkot 8. jūlijā no pulksten 12.00 līdz 19.00, bet 9. un 10. jūlijā no pulksten 10.00 līdz 19.00.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.