Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā sāks tehniskās dokumentācijas izstrādi jaunu mājokļu būvniecībai Klaipēdas ielas teritorijā

Lai attīstītu jaunu un mūsdienīgu dzīvojamo fondu Liepājā, ceturtdien domes sēdē Liepājas domes deputāti lēma par tehniskās dokumentācijas izstrādes sākšanu publiskās infrastruktūras izvei dei Klaipēdas ielas mājokļu apbūves teritorijā, kas atrodas netālu no pludmales, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši izstrādātajam un apstiprinātajam lokālplānojumam, Klaipēdas ielas 138 teritorijā pārskatāmā nākotnē paredzēts attīstīt pilsētā nepieciešamo jaunu un mūsdienīgu mājokļu būvniecību.

Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš (“Liepājas partija”) uzsver, ka domes lēmums ir būtisks priekšnosacījums, lai risinātu dzīvojamā fonda jautājumu Liepājā. Līdz ar uzņēmējdarbības, ražošanas un vispārējas dzīves kvalitātes attīstību Liepājā aug arī pieprasījums pēc kvalitatīviem, ģimenēm piemērotiem mājokļiem.

Tehniskās dokumentācijas izstrāde ir secīgs solis, lai piesaistītu nekustamā īpašuma attīstītājus un pārskatāmā nākotnē dzīvojamo rajonu netālu no pludmales par savām mājām varētu saukt ap 1000 esošo un topošo liepājnieku, uzsver Ansiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai varētu piesaistīt investorus, priekšnosacījums ir publiskās infrastruktūras, piemēram, inženierkomunikāciju un ielu tīkla izveide. Izstrādāta tehniskā dokumentācija ļaus pašvaldībai veikt nākošos secīgos soļus, lai sāktu pamata publiskās infrastruktūras izbūvi minētajās teritorijās.

Tehniskās dokumentācijas izstrādes procesu koordinēs Liepājas Centrālās administrācijas Attīstības pārvalde un “Liepājas Komunālā pārvalde”.

Precīzas izmaksas tehniskās dokumentācijas izstrādei būs zināmas pēc iepirkuma procedūras veikšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klaipēdas ielas 138 teritorija atrodas pie pilsētas dienvidu robežas starp Pērkones kanālu un Baltijas jūru 25,4 hektāru platībā. Zemesgabals robežojas ar Vētru ielu ziemeļos un pilsētas robežu dienvidos, tā vidusdaļā atrodas fortifikācijas būve – Liepājas cietokšņa baterija Nr.8 jeb Dienvidu forti. Teritorijas ziemeļu daļa paredzēta publiska rakstura iestāžu un objektu izvietošanu, bet lielākā daļa no plānojuma teritorijas atvēlēta mājokļu attīstības funkcijai. Ziemeļu daļā paredzēta daudzdzīvokļu dzīvojamā apbūve – pie Klaipēdas ielas nosakot ēku maksimālo atļauto augstumu līdz deviņiem stāviem, pakāpeniski uz jūras pusi pārejot līdz piecu stāvu apbūvei.

Savukārt dienvidos paredzēta mazstāvu dzīvojamo māju apbūve līdz trīs stāvu augstumam. Plānojuma centrālā daļa atvēlēta atpūtai un apstādījumiem.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.