Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā sāksies pirmklasnieku reģistrācija

Foto – Liepaja.lv

Jau sesto gadu notiks pirmklasnieku reģistrācija elektroniskā Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes izveidotajā sistēmā. Reģistrācija šogad sāksies 7. februārī plkst. 9:00 un iesniegt pieteikumus 1. klasei varēs trīs izvēlētajās mācību iestādēs prioritārā kārtībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl līdz 7. februārim iespējams veikt pirmsreģistrāciju – vecāku un bērnu datu ievadīšanu sistēmā. Pēc tam reģistrācijas dienā atliks tikai izvēlēties 3 iestādes prioritārā secībā un pabeigt pieteikumu. Pirmsreģistrāciju šobrīd veikuši 350 no potenciālo 783 pirmklasnieku vecākiem, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Vadītāja palīgs komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Reģistrācija notiek, autorizējoties reģistrā ar eID karti, e-parakstu vai internetbankas starpniecību. Visi iesniegumi tiks fiksēti precīzi rindas kārtībā pēc to reģistrācijas laika, tālāk grupējot tos atbilstoši noteiktajiem kritērijiem un priekšrocībām. Pēc datu iesniegšanas uz norādīto e-pasta adresi vecāki saņems apstiprinājuma e-pastu par datu veiksmīgu iesniegšanu un 10 darba dienu laikā tiks nosūtīts paziņojums par iesniegto datu pārbaudi un veiksmīgu reģistrāciju rindā. Nepareizas informācijas gadījumā speciālists sazināsies ar pieteikuma iesniedzēju datu precizēšanai. Sākot ar februāra mēneša pēdējo pirmdienu vecāki no izglītības iestādes saņems aicinājumu ierasties un veikt nepieciešamo dokumentu iesniegšanu bērna mācību uzsākšanai 1. klasē.

Visvairāk pirmklasniekus nākamajā mācību gadā plāno uzņemt Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola, Liepājas Ezerkrasta sākumskola, Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskola un J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskola. Tā kā arī šogad, saskaņā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju nenotiek vecāku iepazīšanās ar skolu un skolotājiem klātienē, aicinām rūpīgi aplūkot gan izvēlētās izglītības iestādes mājaslapā esošo informāciju, gan sociālajos tīklos, piemēram, Facebook esošo informāciju – atsevišķas skolas izveidojušas gan video, gan ilustratīvus materiālus ar būtiskāko informāciju. Tā piemēram, ņemot vērā pieprasījumu, šogad arī Liepājas 7. vidusskola būs nodrošināta iespēja vienas pirmās klases skolēniem mācības apgūt latviešu valodā. Pagājušajā mācību gadā to jau īstenoja Liepājas Liedaga vidusskola un Liepājas 3. pamatskola un arī šogad šajās izglītības iestādēs būs klase, kurā mācības notiks latviešu valodā.

Vecāki, kuri nebūs paspējuši reģistrēt elektroniski savu bērnu februārī noteiktajā 14 dienu laikā, reģistrāciju varēs veikt līdz 31. augustam gan elektroniski, gan Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldē, iepriekš sazinoties ar 1. klašu reģistrācijas speciālistu, zvanot uz tālruni 63489133vai rakstot uz registrs@liepaja.edu.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.