Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā Senās uguns nakts laikā pludmalē būs Lindas Leen koncerts

Sestdien, 26. augustā, pulksten 20 Liepājas pludmalē pie izejas uz jūru Roņu ielā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti vienoties starptautiskā Baltijas jūras valstis un tautas vienojošā akcijā “Senās uguns nakts”. Līdz ar saulrietu un ugunskuru iedegšanu varēs baudīt noskaņām bagātu Lindas Leen un Riharda Lībieša koncertu pludmalē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūziķu tandēms sniegs atmosfērisku, emocionāli dinamisku koncertu, izpildot autormūziku, ko mākslinieki radījuši kopā un katrs savā mūzikas ceļā, kā arī spilgtus pasaules un latviešu mūzikas autoru skaņdarbus. Dažādu kultūru iedvesmoti motīvi, skaņu eksperimenti, dabas scenogrāfija un dziedinošā klātbūtne – elementi, kas kopradīs vakara maģiju Liepājas pludmalē. Pasākumu liepājnieki un pilsētas viesi var apmeklēt bez maksas, to piedāvā Liepājas Kultūras pārvalde, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Ieva Puka.

Senās uguns nakts akcijas mērķis ir vairot piederību un pievērst uzmanību Baltijas jūrai, rūpēties un pateikties tai par unikālo un atšķirīgo vidi. Akcijai ik gadu atsaucas arvien vairāk Baltijas jūras piekrastes iedzīvotāju Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā un citviet, aicinot uzņemties kopīgu atbildību un rūpes par mūsu jūru. Latvijā šī akcija notiek jau vairāk nekā desmit gadus.

Aizsākums Senās uguns nakts idejai ir meklējams Somijā, kur piekrastes iedzīvotāji sanāca kopā, lai aizdegtu ugunskurus, apliecinot piekrastes iedzīvotāju vienotību, nodotu sveicienu saviem kaimiņiem un jūras braucējiem. Simboliski šis notikums tiek plānots augusta pēdējā sestdienā, atvadoties no vasaras.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.