Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā sestdien ar kuģu parādi un augstu amatpersonu dalību svinīgi atzīmēs Jūras spēku atjaunošanas 30. gadadienu

Foto – Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

Liepājā sestdien, 9.aprīlī, plkst.7.30 ar kuģu parādi un augstu amatpersonu dalību svinīgi atzīmēs Jūras spēku atjaunošanas 30.gadadienu, aģentūru LETA informēja Jūras spēki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kuģu parādē piedalīsies Jūras spēku štāba un apgādes kuģis “Varonis”, mīnu kuģi “Viesturs” un “Tālivaldis”, patruļkuģi “Skrunda” un “Viesīte”, Dānijas Jūras spēku fregate “Esbern Snare”, Somijas Jūras spēku mīnu licējs “Pyharanta”, Lietuvas Jūras spēku štāba un apgādes kuģis “Jotvingis”, Igaunijas Jūras spēku štāba un apgādes kuģis “Wambola”, Polijas Jūras spēku pretmīnu kuģis “Kormoran” un Vācijas Jūras spēku speciālais kuģis “Alster”.

Kuģu parādi pieņems Valsts prezidents Egils Levits un aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Pasākumā piedalīsies arī Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks Imants Ziediņš, Jūras spēku štāba priekšnieks Gvido Ļaudups, Lietuva Jūras spēku komandieris Giedrius Premeneckas, Igaunijas Jūras spēku komandieris Jiri Saska, Norvēģijas Jūras spēku štāba priekšnieks Gunšteins Bruosdāls un citi aicinātie viesi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc kuģu parādes Liepājas ostas 84.piestātnē Valsts prezidents E. Levits svinīgā ceremonijā pasniegs Patruļkuģu eskadras karogu un pie karoga kāta piestiprinās piemiņas plāksni.

Svinīgie pasākumi turpināsies arī 10.aprīlī, kad no plkst.10 līdz 15 Liepājas iedzīvotājiem un viesiem Liepājas ostas 84. un 76. piestātnē būs iespēja apskatīt Latvijas un atsevišķus ārvalstu kara kuģus.

11.aprīlī plkst.8 Liepājā notiks Jūras spēku un ārvalstu karavīru svinīgā stāšanās, savukārt plkst. 9.15 norisināsies svinīgais gājiens no Liepājas ostas 84. piestātnes uz Svētās Annas baznīcu, kur notiks svētbrīdis. Pasākuma noslēgumā Liepājā, Čakstes laukumā plkst.19 Jūras spēku orķestris sniegs koncertu Liepājas iedzīvotājiem un viesiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 10.aprīļa līdz 9.maijam Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā būs iespēja apskatīt Jūras spēku izveidoto vēsturisko ekspozīciju “Jūras spēkiem 30”.

Latvijas Jūras spēkus sāka veidot 1992.gadā pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. 1992.gada 11.aprīlī notika svinīgā karoga pacelšana uz pirmā atjaunotās flotes karakuģa “Sams”. Šis datums tiek uzskatīts par Latvijas Jūras spēku atdzimšanas dienu. Kopš 1992.gada 20.maija panākta regulāra valsts jūras robežas kontrole, ko iesākumā veica trīs kuģi, laika gaitā to skaits ir palielinājies.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.