Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā sestdien atceļ Čakstes laukumā īpašo uzvedumu uz ūdens ekrāna

Muzikālais gaismu un video stāsts uz ūdens ekrāna Jāņa Čakstes laukumā Liepājā būs baudāms vēl tikai šovakar, 18. novembrī, līdz pulksten 23.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rītvakar, 19. novembrī, prognozētais sals līdz pat – 5 grādiem strūklakām un ūdens ekrānam ir pārāk liels izaicinājums, tādēļ 19. novembrī uzveduma demonstrācija tiek atcelta, ziņo Liepājas Kultūras pārvalde.

“ReKurZeme” jau rakstīja, ka muzikālo gaismas stāstu uz ūdens piedāvā SIA “Artistic”. Tā muzikālo noformējumu veidojis Jānis Ivuškāns, video projekcijas izstrādājis Ritvars Embrekts.

Radot īpašo stāstu valsts svētkiem Liepājā, mākslinieki skaidro, ka iedvesmu guvuši no 1918. gada 18. novembra notikumiem un sajūtām, kas iespējams valdījušas tagadējā Latvijas Nacionālā teātra ēkā brīdī, kad Latvijas Tautas padome pasludināja Latviju par neatkarīgu un demokrātisku republiku. “Ja vien mums būtu iespēja uzlūkot šo notikumu kaut caur logu un sajust to milzu ticību, alkas un spēju pārvarēt jebkādus šķēršļus savas valsts vārdā,” emociju gammu apraksta mākslinieki, turpinot ar vēlējumu ikvienam no mums to sajust arī šodien, savā ikdienas steigā un likstās, lai spētu nosargāt un dāvāt šo gaismu sev apkārt. Mākslinieki aicina, klausoties un vērojot uzvedumu, kurā ietverti dažādi vizuāli spilgti elementi, sajust īpašo noskaņu: “Tā bija gluži kā uguns, kā gaisma, kas nekontrolētā ātrumā izplatījās un ar milzu saliedētību vienoja latvju tautu. Un par spīti bargajām ziemām, okupācijas gadiem, pat visspēcīgākās vētras un stiprākie vēji nespēja šo gaismu apdzēst.”

Foto – Liepaja.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.