Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā skatāma mākslinieku biedrības “Mākslas kolēģi” jubilejas izstāde

Liepājas mākslinieku biedrība „MĀKSLAS KOLĒĢI” 2023. gadā atzīmēs savas pastāvēšanas 10. gadadienu. Tāpēc no šā gada 2. decembra līdz 2023. gada 1. janvārim interesentiem apskatei būs pieejama biedrības „MĀKSLAS KOLĒĢI” 10 gadu jubilejas izstāde „MAINĪGIE 10” Liepājas Latviešu biedrības nama galerijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājas mākslinieku biedrības “MĀKSLAS KOLĒĢI” desmit gadu pastāvēšanas jubilejas izstādē “MAINĪGIE 10” piedalās 17 mākslinieki, no tiem 16 biedrības biedri un viena neakarīgā  Liepājas māksliniece – Anželika Vilsone, kura arī līdz šim aktīvi piedalijusies biedrības rīkotajās izstādēs. Izstādē kopumā apskatāmi 35 darbi, kurus radījuši mākslinieki: Ilze Eniņa, Ilze Karlsone, Ilze Akselrode, Irina Tīre, Brigita Pomerante, Vilnis Bulavs, Dainis Bērziņš, Pauls Spridzāns, Andris Millers, Jānis Judins, Renārs Šliseris, Pēteris Taukulis, Adrians Pese, Laila Meldere, Laine Kinstlere, Kristīne Bruza un Anželika Vilsone, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas mākslinieku biedrības “Mākslas kolēģi” valde.

“Izstādes kopskats ir gana raibs un dažāds, tāpat kā katrs autors un tas ir tas,  ar ko biedrība var arī lepoties,” atzīst biedrības vadītāja Ilze Eniņa.

Daudzi biedrības mākslinieki rīko arī savas personālizstādes, kurās tadarī parāda savu unikālo un neatkārtojamo rokrakstu. Šogad personālizstādes veidojuši mākslinieki – Irina Tīre, Dainis Bērziņš, Ilze Karlsone, Pauls Spridzāns un Ilze Eniņa.
 
Šobrīd biedrībā darbojas 19 biedri – Ilze Eniņa, Ilze Karlsone, Ilze Akselrode, Renārs Šliseris, Liene Eltermane, Irina Tīre, Pauls Spridzāns, Dainis Bērziņš, Andris Millers, Laine Kinstlere, Brigita Pomerante, Pēteris Taukulis, Jānis Judins, Ilze Pāvelsone, Adrians Pese, Laila Meldere, Kristīna Bruže, Vilnis Bulavs, Kristīne Gundarina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības izstādēs un plenēros iesaistās arī neatkarīgie Liepājas mākslinieki – Anželika Vilsone un Andra Pelna.

Biedrībai ir bijuši gan pacēluma, gan krīzes brīži, bet , pateicoties katra mākslinieka mīlestībai pret savu aicinājumu – MĀKSLA, ir spējuši biedrību saliedēt un iepriecināt savus mākslas pielūdzējus un dot prieku savas pilsētas mākslas mīļotājiem.

Liepājas mākslinieku biedrība „Mākslas kolēģi” dibināta de fakto 2013. gadā 9 biedru sastāvā.
Biedrības dibinātājs un pirmais vadītājs bija Pēteris Taukulis, kurš pulcināja ap sevi domubiedrus-māksliniekus un gremdējās sarunās par mākslas būtību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēteris Taukulis ieviesa tradīciju, katru gadu rīkot Liepājas muzejā Pavasara izstādi, kuru nosauca par „Pavasara atmodu”. Tās mērķis bija piesaistīt pilsētas un tās apkārtnes māksliniekus, meklējot jaunas mākslinieciskās izteiksmes formas, iedrošinot profesionālos māksliniekus ar jauniem, radošiem meklējumiem mākslā, Uzaicina arī Latvijas populārākos māksliniekus un gleznotājus no Lietuvas.

Biedrības otra aktivitāte bija vienas dienas sakrālais plenērs Liepājas Sv. Jāzepa Romas Katoļu katedrāles dārzā – „ KATEDRĀLE” un izstāde „TORNIS”. Plenērā tiek iesaistīti vairāki pilsētas mākslinieki, jaunieši un bērni, kuri iemūžina vēsturisko, sakrālo arhitektūru mākslas darbos. Vēlāk zīmējumus un gleznojumus izstādīja Katedrāles tornī. Izstādi apskatīja vairāki liepājnieki un pilsētas tūristi.

No 2017. gada līdz šodienai biedrību vada Ilze Eniņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā laikā biedrība ievieš jaunas aktivitātes- blakus „Pavasara atmodas” izstādei Liepājas muzejā un plenēram Liepājas Sv. Jāzepa Romas Katoļu katedrāles dārzā, rodas zib-akcija – vienas dienas plenērs “Rozes – ALLA PRIMA” Liepājas sirdī-Rožu laukumā. Gleznotos darbus mākslinieki izliek izstādē t/n KURZEME vai Liepājas Latviešu biedrības nama rīkotajā „ Rožu izstādē”, kopā ar ziediem. To aplūko un novērtē liepājnieki un pilsētas viesi.

No 2017. gada dzimst projekts no maija līdz augustam „NE-ZŪDOŠĀ LIEPĀJA”, kurš sevī ietver – lekcijas par seno Liepāju, zīmēšanas plenēru, sietspiedes darbnīcas, Zib-akcijas izstādi T/N Kurzemes vestibila, gleznošanas plenēru un noslēdzošu izstādi rudenī Romas dārza Galerijā.
Mākslas Kolēģi jau no paša sākuma aktīvi rīko izstādes ārpus pilsētas, sadarbojoties ar dažādām pašvaldībām – Rucavas kultūras namā, Cīravas bibliotēkā; Kazdangas kultūras namā; Aizputes mākslas galerijā MĒTRAS MĀJA ,Durbes muzeja ēkā, atjaunotā bijušā doktorātā; Alsungā, Papes Tūrisma informācijas centrā „Dzintarvēji u.c.

  1. un 2020. gadā biedrība MĀKSLAS KOLĒĢI rīko gleznošanas plenēru AIZPUTĒ, pēc kura kuplinājuši pilsētas programmu ar plenēra darbu izstādi Aizputes pilsētas kultūras namā, piesaistot izstādē arī Aizputes jaunos māksliniekus – to vidū arī Aiju Freimani. Izstādes ir apmeklējis kupls interesentu pulks no tuvējiem novadiem.

2018., 2019., 2020. un 2021. gadā biedrībai izveidojas jauns projekts “MĀKSLA UN DZEJA”. Tā ietavros tiek rīkotas kopizstādes ar Liepājas dzejniekiem un prozaiķiem, veidojot radošas sadarbības kontaktus ar pilsētas populārākajiem dzejniekiem un prozaiķiem, notiek abpusēja mākslas sintēze, kā rezultātā rodas izstādes ar mākslinieku gleznām un dzejas lasījumiem Liepājā, Cīravā un Ventspilī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. gada jūnijā biedrība “MĀKSLAS KOLĒĢI” viesojās Latgalē ar retrospektīvu izstādi „LIEPĀJAS IMPRESIJAS” Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē, kurā piedalīsies 14 mākslinieki ar 54 gleznām, grafiskiem darbiem un 3 skulpturālām kompozīcijām  – Ilze Eniņa, Irina Tīre, Ilze Karlsone, Ilze Akselrode, Laine Kinstlere, Brigita Pomerante, Dainis Bērziņš, Pauls Spridzāns, Andris Millers, Jānis Judins, Renārs Šliseris, Laura Dzērve, Laila Meldere un Vilnis Bulavs.

Katru gadu maijā Mākslas dienu laikā Mākslas Kolēģi izstāda savas gleznas Liepājas Centrālās bibliotēkas logos.

Biedrība rīko pieredzes braucienus uz Lietuvu un Igauniju. Meklē kontaktus ar citiem māksliniekiem ārpus Latvijas robežām, lai sevi bagātinātu laikmetīgajā mākslā. Tā rīko biedrības izstādes Palangā, piemēram, 2017. g. “Antano Mončio Namai – Muziejus”, 2019. g. Biedrības mākslinieku grupas izstāde Viļņā Užupē (Užupio g., Vilnius, Lietuva).

  1. un 2022.gadā biedrības grupa mākslinieku piedalās konkursa izstādēs Palangā, Kūrorta muzeja rīkotajās izstādēs par Palangas pilsētas vēsturi. 2021. g. izstādēs piedalījās I.Eniņa P.Spridzāns, D.Bērziņš, I.Karlsone, A.Millers un I.Tīre, bet 2022. g. piedalījās – I.Eniņa, P.Spridzāns, D.Bērziņš, I.Karlsone, R.Šliseris un A.Millers.

Biedrības mērķi ir:
• apvienot Liepājas profesionālos māksliniekus,
• rīkot kopīgas grupas izstādes pilsētā, Latvijā un ārzemēs,
• rīkot plenērus , iemūžinot Liepāju savos mākslas darbos,
• popularizēt savu radošo darbību rajonā un ārpus tās robežām,
• MĀKSLAS KOLĒĢU biedri aktīvi iesaistās pilsētas mākslas dzīvē, piedaloties Starptautiskajā pilsētas plenērā „Pilsēta un jūra”,
• Muzeja rīkotajā ikgadējā Rudens izstādē,
• Biedri regulāri rīko savas personālizstādes, apliecinot savu radošumu un māksliniecisko jaunradi,
• Lielākā daļa mākslinieki ir mākslas mācību priekšmetu pasniedzēji mācību iestādēs.
Nemitīga mainīšanās, jauna satura un formas meklējumi rada ilglaicīgumu, tādēļ no 2023. gada biedrības vadītāju Ilzi Eniņu nomainīs mākslinieks Vilnis Bulavs. Tādējādi novēlot Mākslas Kolēģu darbības ceļam turpināties jaunās krāsās un formās!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.