Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā šogad būs “Līvas ciema svētki”

Foto – Ziedonis Safronovs

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs informē, ka vērienīgākais tradicionālās kultūras notikums Kurzemē – “Līvas ciema svētki” – šogad būs un tie norisināsies 21. un 22. maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā pastāstīja centra direktore Baiba Kļava, svētku rīkotāju komanda ir priecīga par iespēju atkal strādāt, lai pēc 2 gadu pārtraukuma notiktu apmeklētāju un dalībnieku iemīļotais tradicionālās kultūras pasākums Liepājā. B. Kļava atklāja, ka gaidāmas vairākas izmaiņas: “Pirmkārt, vēlos teikt, ka ”Līvas ciema svētki” šogad norisināsies jaunā vietā – Zvejnieku alejā, kas atrodas pie Liepājas jūrmalas parka. Iemesls vietas maiņai ir būvdarbi, kas notiek Promenādē un tās apkārtnē. Otrs jaunums ir tas, ka svētku programmā ar dažādu kolektīvu priekšnesumiem šogad iekļausies arī Latvijas Bērnu un jauniešu folkloras kopu nacionālais sarīkojums “Pulkā eimu, pulkā teku”, ko rīko Valsts izglītības satura centrs, tradicionālās kultūras biedrība “Aprika”, Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs ar Valsts kultūrkaputāla fonda atbalstu. Par citiem jaunumiem aktīvi informēsim turpmāk, jo svētki ir drīz un darba grupa sāk aktīvu gatavošanos, lai svētki varētu notikt.”

”Līvas ciema svētku” neatņemama sastāvdaļa ir “Līvas tirgus”, kurā meistari piedāvā tautas amatniecības un mākslas tradīcijās darinātus, oriģinālus un kvalitatīvus izstrādājumus, kas tapuši apvienojot seno amatu prasmes, tehnoloģiju attīstību un mūsdienu dizaina elementus. “Līvas tirgus” koordinatore Selēna Vasiļjeva pastāstīja, ka tirgotāji svētkus nav aizmirsuši un visu šo laiku cerību pilni gaidījuši, kad situācija kļūs labvēlīga un tirgus varēs notikt. “Jau februārī saņēmām daudzu interesentu zvanus un vēstules, un esam priecīgi, ka šogad varējām dot cerību, ka svētki un tirgus būs.” Arī “Līvas tirgus” nolikumā gaidāmas izmaiņas: “Pēc divu gadu pārtraukuma, kam iemesls bija pandēmijas laika ierobežojumi, vēlamies atbalstīt mūsu vietējos meistarus, tāpēc šoreiz priekšroka tirgoties būs Latvijas amatniekiem un tirgotājiem.” S. Vasiļjeva piebilst, ka ilgi gaidītā pieteikšanās “Līvas tirgum” sāksies šīs nedēļas otrajā pusē, neminot vēl konkrētu datumu, jo pašlaik notiek tehniskie sagatavošanās darbi. Informācija par pieteikšanos būs pieejama Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra un “Līvas ciema svētku” lapās vietnē Facebook, kā arī plašsaziņas līdzekļos.

“Līvas ciema svētki” notiek ar mērķi saglabāt un attīstīt kultūras mantojuma vērtību, izglītojot sabiedrību, veicināt vērtību izpratni, cieņu pret kultūras daudzveidību, cilvēka radošo darbību, zināšanu un prasmju dzīvotspēju un nodošanu no paaudzes paaudzē. Svētku rīkotāji galveno uzmanību velta amatu meistariem un māksliniekiem, kuri līdz mūsdienām pielieto senas un meklē jaunas tehnikas unikālu darbu izgatavošanā – dzintara apstrādē un rotu darināšanā, rokdarbos un aušanā, koka un metāla apstrādē, keramikā, latviešu tradicionālajā virtuvē, mākslā, dizainā un citās jomās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.