Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā testē viedo parka solu, uz kura apsēžoties var uzlādēt mobilo ierīci

Foto – Kārlis Volkovskis

Pašā pilsētas centrā, pie Liepājas Universitātes, izveidota mobilā uzlādes stacija – viedais parka sols, uz kura iespējams apsēsties un uzlādēt savu mobilo ierīci jebkurā diennakts laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Solā iebūvētā uzlādes stacija darbojas uz saules paneļiem. Tam ir četras USB uzlādes izejas un iestrādāta uzlāde bezvadu režīmā. Tāpat drīzumā plānots uzstādīt bezmaksas bezvadu internetu, kas darbotos divu metru rādiusā no sola, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pašvaldība.

Šobrīd Liepājas pašvaldība solu uzstādījusi testa režīmā uz laiku līdz sešiem mēnešiem, lai pārbaudītu tehnoloģijas darbību, iedzīvotāju atsaucību un izvērtētu šādu solu iegādi nākotnē.

Testēšanas periodā būs pieejama tikai uzlādes funkcija un drīzumā arī bezvadu internets, taču pilnās komplektācijas viedajiem soliem ir arī smoga sensors, skaļruņi un izgaismojums. Bez atkārtotas uzlādes sols spēj darboties 120 stundas, tas var strādāt arī mīnus 50 grādos, tāpēc būs piemērots lietošanai arī ziemā. Šāda sola izmantošana ir videi draudzīga un zaļa tehnoloģija, kas sekmēs CO2 samazināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Solu iespējams uzraudzīt jeb monitorēt attālināti – var nolasīt atrašanās vietu kartē, saņemto un patērēto enerģiju, baterijas apjomu konkrētā mirklī, lietotāju un uzlādes reižu skaitu. Dati tiks analizēti, lai noskaidrotu iedzīvotāju pieprasījumu un lietošanas paradumus.

Pašvaldība labprāt vēlētos uzzināt liepājnieku viedokli par sola izmantošanas ērtumu un praktiskumu, tāpēc iedzīvotāji aicināti rakstīt pašvaldībai uz e-pasta adresi: it@liepaja.lv un sniegt savu vērtējumu vai ieteikumus, kurās vietās mobilās uzlādes punkts būtu nepieciešams.

Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes novada attīstības programmā
2022.–2027. gadam iekļauta projekta ideja “Mobilo ierīču uzlādes iekārtu nodrošināšanas publiskajā telpā”, kuras ietvaros līdz 2027. gadam paredzēts izveidot trīs mobilās uzlādes stacijas pilsētvidē, tāpēc šobrīd notiek “zaļās” tehnoloģijas testēšana.

Viens no pilsētas attīstības prioritātēm un virzieniem ir zaļas, viedas un ilgtspējīgas ārtelpas veidošana, tostarp digitālo un viedo tehnoloģiju izmantošanas veicināšana un pilsētas modernizācija.

Solu “Seedia Future” testēšanai sniedz uzņēmums SIA “Viacon Latvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.