Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā turpmāk tramvajos durvis pasažieriem vērs pēc pieprasījuma

Iestājoties vēsākiem klimatiskajiem apstākļiem un ņemot vērā, ka komforta temperatūras uzturēšana salonā prasa ievērojamus energoresursus, turpmāk jaunajos zemās grīdas tramvajos iekāpšanai un izkāpšanai pieturvietās tiks atvērtas nevis visas tramvaja durvis vienlaikus, bet tikai tās durvis, kuru atvēršanu, nospiežot pogu, būs pieprasījuši pasažieri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauno tramvaja vagonu durvis gan no ārpuses, gan iekšpuses ir aprīkotas ar īpašu iezīmētu pogu, kuru nospiežot pasažieriem ir iespēja ziņot tramvaja vadītājam par nepieciešamību atvērt attiecīgās durvis iekāpšanai vai izkāpšanai no tramvaja. Tas nozīmē, ka, apstājoties tramvaja pieturā, tiks atvērtas nevis automātiski visas durvis, bet tikai tās durvis, kuru atvēršanu būs pieprasījuši paši pasažieri, kas vēlas iekāpt vai izkāpt, portālu “ReKurZeme” informē SIA “Liepājas tramvajs” sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Rjabcevs.

Poga ir izvietota uz visu tramvaja durvju stiklotās daļas un, tramvajam apstājoties, tā tiek izgaismota ar mirgojošu LED apgaismojumu uzmanības pievēršanai. Tāpat uz durvīm ir izvietotas uzlīmes ar norādēm par pogas nospiešanu, ja nepieciešams atvērt durvis.

Izmaiņas pasažieru iekāpšanas un izkāpšanas kārtībā ir saistītas ar vēsāku laikapstākļu iestāšanos un nepieciešamību taupīt energoresursus pieaugošo elektroenerģijas izmaksu dēļ. Salona temperatūras uzturēšanai tiek izmantotas elektriski darbināmas klimatiekārtas, līdz ar to pārdomāta un individuāli pielāgota durvju atvēršana ļaus samazināt salona temperatūras nevajadzīgus zudumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīga kārtība ir jau ieviesta Rīgā, kur jaunajos tramvajos arī durvis tiek atvērtas pēc īpaša pasažieru pieprasījuma, nospiežot pogu.

Uzņēmums “Liepājas tramvajs” aicina pasažierus būt saprotošiem un izmantot durvju atvēršanas pogu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.