Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepāja un Dienvidkurzemes novads varētu uzņemt aptuveni 1500 bēgļu no Ukrainas

Foto: AP, Andrew Harnik

Pašvaldības ir apzinājušas, ka pašlaik Liepājā un Dienvidkurzemes novadā ir pieejamas aptuveni 1500 gultasvietas, kurās varētu uzņemt kara bēgļus no Ukrainas, aģentūru LETA informēja Liepājas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien Liepājas un Dienvidkurzemes sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas ārkārtas sēdē tās locekļi vienojās par vairākām darbībām saistībā ar Ukrainas situāciju, sadarbību ar valsts un pašvaldības iestādēm un potenciālo bēgļu uzņemšanu.

Komisijas locekļi vienojās sagatavot informatīvos materiālus ukraiņu valodā un izveidot vienotu sadaļu mājaslapā “liepaja.lv”, kurā bēgļi varētu atrast vienkopus visu nepieciešamo informāciju par nepieciešamo ierodoties svešā valstī.

Komisija vienojās par vienotu rīcību arī ārstniecības jautājumos, kas ir attiecināmi uz bēgļu ierašanos valstī un paredz veikt arī Covid-19 testus, kā arī pēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pieprasījuma noturēt apmācību par pašvaldību sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisiju lomu un rīcību krīzes situācijās nākamās nedēļas laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vēstīts, atbalstu bēgļu uzņemšanai paudušas arī citas Latvijas pašvaldības.

Valdība ceturtdien apstiprināja iespējamo ukraiņu bēgļu uzņemšanas plānu. Tāpat valdība plāno nākamnedēļ lemt par atsevišķu likumprojektu, kas nodrošinātu vīzu izsniegšanu ukraiņiem un tiesības uz nodarbināšanu.

Patlaban nav zināms, vai no Ukrainas ieradīsies bēgļi un kāds varētu būt to aptuvenais skaits, taču Iekšlietu ministrija lēš, ka Latvijā varētu ierasties aptuveni 10 000 personu.

Nepieciešamības gadījumā apmaksājot izdevumus par izmitināšanu viesnīcās, rosinot pabalstu izmaksu un citus pasākumus iespējamo Ukrainas bēgļu uzņemšanai, Latvija varētu atvēlēt līdz 34,7 miljoniem eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.