Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepāja un Dienvidkurzemes novads veidos vienotu iedzīvotāju mobilitātes plānu

Liepāja un Dienvidkurzemes novads veidos vienotu iedzīvotāju mobilitātes plānu, tāpēc pašvaldības aicina iedzīvotājus izteikt viedokli par pārvietošanās paradumiem, aģentūru LETA informēja Liepājas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepāja ar Dienvidkurzemes novada pašvaldību ir vienojusies šogad sākt izstrādāt Ilgtspējīgas mobilitātes plānu līdz 2035.gadam. Šis plāns ir viena no 100 klimatneitrālo viedpilsētu iniciatīvas aktivitātēm, kur dalībniece ir Liepāja.

Tāpat mobilitātes plāna izstrāde iekļauta arī Liepājas un Dienvidkurzemes novada attīstības programmā 2022.-2027.gadam.

Aptaujas mērķis ir izzināt iedzīvotāju pārvietošanās paradumus un to iespējamo maiņu, lai ilgtermiņā veicinātu videi draudzīgu mobilitāti, kā arī samazinātu CO2 izmešus un mazinātu ietekmi uz klimatu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas Komisija pērn nosauca 100 Eiropas Savienības (ES) pilsētas, kas līdz 2030.gadam piedalīsies ES misijā par 100 klimatneitrālām un viedajām pilsētām jeb tā sauktajā “pilsētu misijā”.

Pilsētu misija saņems 360 miljonus eiro no “Horizon Europe” finansējuma, lai sāktu ceļu uz klimata neitralitāti. Pētniecības un inovācijas darbības pievērsīsies tīrai mobilitātei, energoefektivitātei un videi nekaitīgai pilsētplānošanai, kā arī piedāvās iespēju veidot kopīgas iniciatīvas un pastiprināt sadarbību sinerģijā ar citām ES programmām.

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.