Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā un Papē notiks starptautiskas orientēšanās sacensības

Publicitātes foto

Liepājā un Papē 2. aprīlī un 3. aprīlī norisināsies divu dienu starptautiskas orientēšanās sacensības “Kurzemes pavasaris”, ziņo Latvijas Orientēšanās federācija (LOF).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka sacensībās piedalīsies labākie orientieristi no Latvijas, kā arī sportisti no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un citām valstīm. Sacensības ir iekļautas starptautiskajā orientēšanās kalendārā, kurā elites sportisti izcīna pasaules ranga punktus.

Divu dienu sacensībās orientieristi kopumā startēs trīs distancēs gan Papes mežos, gan Liepājas centrā. Papē tiks veiktas divas distances Lāvas kalna apkārtnē. Apvidum ir raksturīgs pārskatāms priežu un egļu mežs, tādējādi paredzamas dinamiskas sacensības. Orientieristu uzmanība un izturība tiks pārbaudīta vietās, kur ir izteiktas reljefa formas, stāvas nogāzes, kā arī mikroreljefs.

Savukārt Liepājā sacensībām starts tiks dots stāvlaukumā pie koncertzāles “Lielais dzintars” un ietvers tuvāko Vecliepājas daļu. Tās būs ātras un spraigas sacensības pa pilsētas ielām, sola rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā dienā, 2.aprīlī, plkst.12 Papē, netālu no Lāvas kalna, notiks sacensību atklāšana ar orientieristu parādi un organizatoru uzrunām. Dienas gaitā orientieristi veiks divas distances – plkst.13 tiks dots starts vidējai distancei Lāvas kalna meža apvidū, bet plkst.18 – starts sprintam Liepājas vecpilsētā. Plkst.20 Liepājā paredzēta katras grupas trīs labāko orientieristu apbalvošana.

Lai varētu izmēģināt savas prasmes orientēties pilsētā ar kartes palīdzību, dalībai sacensībās Liepājā īpaši aicināti pieteikties liepājnieki. Sacensībās paredzētas dažādas vecuma un grūtības distances, kā arī atklātā jeb “Open” grupa dalībniekiem ar vai bez orientēšanās iemaņām. Liepājniekiem dalības maksai ir 50% atlaide.

Abas pirmās dienas distances iekļautas Latvijas kausa kalendārā, kā arī Starptautiskās orientēšanās federācijas sacensību kalendārā, kur elites sportisti saņems ieskaites punktus Pasaules ranga vērtējumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensību otrajā dienā, 3.aprīlī, plkst.10 Papē tiks dots starts garajai distancē. Tās būs izturības sacensības, jo elites vīriešiem garākā distance veidota aptuveni 14 kilometru garumā, bet sievietēm – 11 kilometri. Aptuveni plkst.13.30 paredzēta apbalvošana divu dienu kopvērtējumā katrā vecuma grupā. Elites grupas trīs labākie tiks apbalvoti ar naudas balvām.

Pieteikšanās sacensībām notiek elektroniski, izmantojot Latvijas Orientēšanās federācijas pieteikšanās sistēmu: https://lof.lv/pieteikumi. Papildu informācija par sacensībām skatāma mājaslapā: www.pavasaris.lv.

Orientēšanās sacensības “Kurzemes pavasaris” ir tradicionālas pavasara ieskaņas sacensības, ar ko lielākā daļa sportistu atklāj orientēšanās sacensību sezonu Latvijā. Sacensības parasti pulcē vidēji 500 līdz 800 dalībnieku.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.