Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā uzstāsies gruzīnu etnodžeza dīva Nino Katamadze

Šarmantā un talantīgā gruzīnu etnodžeza dziedātāja Nino Katamadze ar grupu “Insight” sestdien, 29. jūlijā, pulksten 20 Liepājas koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” aicinās klausītājus atklāt dzīves līksmību gruzīnu tradicionālās un mūsdienu mūzikas pasaulē. Koncertā mūziķi atskaņos savas pazīstamākās oriģināldziesmas, kuras papildinās aizraujošas improvizācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spilgta, autentiska, sirsnīga un patiesa – tā Nino Katamadzi raksturo viņas talanta cienītāji. Viņa ir vienīgā dziedātāja mūsdienu Gruzijā, kas dzied tikai gruzīnu valodā. Ar savu aizrautīgo uzstāšanās manieri un spēju atklāt dziesmas jēgu starp rindiņām, mūziķe spēj savaldzināt jebkura mēroga un tautības publiku, portālu “ReKurZeme” informē SIA “Lielais Dzintars” sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece.

Kopā ar savu grupu “INSIGHT” Nino Katamadze piedāvā daudzpusīgu un inteliģentu mūzikas pieredzi. Viņu radītajai mūzikai nav viena konkrēta žanra, taču to varētu raksturot kā “gruzīnu un mūsdienu pasaules mūzikas sintēzi”, kurā savijas džezs, rokmūzika, popmūzika un psihedēlija. Būtiskākais viņu radītajās oriģinālkompozīcijās ir veidot ciešu sasaisti ar cilvēka dzīves pieredzes filozofiskajiem aspektiem.

Nino savai mūzikai piedēvējusi nosaukumu “art jazz” jeb “mākslas džezs”, kas apzīmē gan dažādo žanru saplūsmi, gan dziedātājas spēju izmantot balsi, lai raisītu klausītājā konkrētas emocijas. Vienai no viņas populārākajām dziesmām “Olei” pat nav neviena vārda. Kā viņa pati atklājusi intervijās: “Es dziedu ar emocijām, nevis vārdiem. Koncertos izpildītās melodiju improvizācijas nāk no manas dvēseles dziļumiem”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katrā koncertā dziedātāja iesaista un uzmundrina publiku ar pozitīvu enerģijas lādiņu, reizē liekot aizdomāties par mūžību, arī sajust empātiju, līdzjūtību un cerību. Tieši šī apmaiņa ir Nino galvenā motivācija: “Esmu atradusi sevi mūzikā, jo tieši caur to savai mīļotajai auditorijai varu iedot mazu daļiņu sevis”.

Nino Katamadze dzimusi Adžārijā, Gruzijas dienvidu provincē. Savu dabas doto talantu dziedātāja attīstījusi Batumi Mūzikas institūta Vokālajā nodaļā un citos daudzveidīgos mūzikas projektos. Kopā ar grupu “INSIGHT” Katamadze muzicē jau 24 gadus, sniedzot koncertus visā pasaulē. Šīs sadarbības laikā izdoti seši albumi, kas ir tikpat krāsaini un daudzpusīgi, cik dziedātājas performances: “Black” (2006), “White” (2006), “Blue” (2008), “Red” (2010), “Green” (2011) un “Yellow” (2016).

Katamadze īstenojusi projektus arī ar jauktajiem un vīru koriem, simfoniskajiem orķestriem un ilggadējo skatuves partneri, pianistu un komponistu Nikolozu Račveli (Nikoloz Rachveli). Par savu radošo darbību saņēmusi apbalvojumus, kā “Gada labākā vokāliste”, “Labākā autore-izpildītāja”, balvu par izcilu ieguldījumu Gruzijas mūzikas attīstībā u. c. 2022. gadā dziedātāja dibināja labdarības fondu Ukrainas kara bēgļiem, lai sniegtu atbalstu jaunas dzīves uzsākšanai Gruzijā.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.