Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā veidos Dienvidkurzemes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centru

Publicitātes foto

Ceturtdien, 11. novembrī, Liepājas domes sēdē tika pieņemts lēmums par Dienvidkurzemes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centra (turpmāk – Metodiskā centra) izveidi, kas atradīsies Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes pārraudzībā un nodrošinās metodisko atbalstu izglītības kvalitātes uzlabošanai un kompetenču pieejas izglītībā īstenošanā, kā arī veicinās digitālo lietpratību un personības izaugsmes un pilnveides iespējas, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Vadītāja palīgs komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Metodiskā centra pamatdarbība tiks nodrošināta četros virzienos jeb jomās, veidojot uz sadarbību, atbildību un atbalstu orientētu pēctecīgu izglītības telpu. Vispārējās profesionālās izglītības jomas darbība būs orientēta uz to, lai paaugstinātu izglītības kvalitāti, pilnveidojot un veicinot pedagogu kvalitatīvu darbību, profesionālo izaugsmi un pašaktivitāti, iesaistot pedagogus profesionālās attīstības semināros un meistarklasēs, kas vērstas uz veiksmīgu jaunā izglītības standarta ieviešanu un efektīvu mācību stundu norisi, tai skaitā attālinātā mācību procesa laikā. 

Iekļaujošās izglītības jomas kompetencē būs veidot un attīstīt iekļaujošas izglītības filozofiju Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes reģionā sabiedrībā, nodrošinot atbalstu mācību un izziņas darbam, veicinot tās ieviešanu izglītības procesā, aktivizējot pedagogu profesionālās meistarības un sadarbības pilnveidi, nodrošinot virzību uz kvalitatīvu un iekļaujošu izglītību personības attīstībai un ilgtspējīgai izaugsmei kopumā. Tiks koordinēta un veicināta sadarbība ar ģimenes ārstiem, sociālās palīdzības dienestiem, ārstnieciskajām iestādēm, sabiedriskajām organizācijām un izglītības iestādēm, nodrošināts logopēda, psihologa, speciālā pedagoga, sociālā pedagoga atbalsts izglītības iestādēm no pirmsskolas līdz vidusskolai, kā arī bērnu vecākiem un pedagogiem.

Digitālo tehnoloģiju jomas darbība būs orientēta uz izglītības tehnoloģiju mentoru atbalstu izglītības iestādēs veidojot izpratni par digitālo identitāti un tās nozīmi mūsdienās, kā arī izstrādājot un īstenojot pedagogu profesionālās pilnveides programmas, tematiskās aktivitātes un pasākumus, tiks domāts par atbalstu digitālo tehnoloģiju iespēju apzināšanā un  lietošanā mūsdienu digitalizācijas laikā arī iedzīvotājiem, savukārt Personības izaugsmes un pilnveides jomā tiks veicināta iedzīvotāju iesaiste mūžizglītības programmās un nodrošināts pilnvērtīgs karjeras attīstības atbalsts visa mūža garumā, kā arī sekmēta jaunu prasmju apguve pieaugušajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā uzsver Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre – Lathere: “Darbs pie Metodiskā centra izveides aizsākās pirms pieciem gadiem, domājot par to, kā paaugstināt izglītības kvalitāti, veidojot vienotu, pārdomātu izglītības procesu ekosistēmu, kuras pamatā būtu sadarbība arī ar citu nozaru speciālistiem, tādējādi veidojot atbalsta platformu un pārvarot dažādas izaicinājumus nozarē, tāpēc ir gandarījums par pašvaldības uzticību un kopējo redzējumu, lai uzlabotu šo izglītības procesa kvalitāti un daudzveidību atbilstoši mūsdienu vajadzībām gan Dienvidkurzemes, gan Liepājas valstspilsētas kontekstā, orientējoties uz starpinstitucionālās sadarbības un sociālā dialoga ilgtspējību.”

Metodiskā centra veiksmīgas darbības nodrošināšanai sadarbībā ar Dienvidkurzemes novada Izglītības pārvaldes vadītāju tiks definēti kopējie saskarsmes punkti, kopīgie mērķi izglītības nozarē abās pašvaldībās, kā arī sadarbības formas un iespējas, ņemot vērā centra piedāvātos pakalpojumus.

Jaunizveidotais Metodiskais centrs atradīsies Liepājā, Peldu ielā 5. Tajā iekļausies gan Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sastāvā esošie speciālisti, gan uz atsevišķām vakancēm tiks rīkots konkurss, piemēram – tuvākajā laikā uz Centra vadītāja, Digitālo tehnoloģiju nodaļas vadītāja, Pirmsskolas metodiķa amatiem. Kopā Metodiskajā centrā strādās 15 darbinieki.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.