“Liepājai” zaudējums mājās pret Igaunijas klubu

Foto – Ģirts Gertsons

“Liepāja” svētdien savā laukumā “Pafbet” Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) turnīrā piedzīvoja minimālu zaudējumu, bet “VEF Rīga” svinēja uzvaru Igaunijā.

“Liepāja” mājās ar 80:81 (24:25, 19:18, 13:19, 24:19) atzina Tallinas “TalTech” pārākumu, vēsta LETA.

Spēlē bija vairāki kāpumi un kritumi. Vispirms pēc Vernera Koha trīspunktu metiena mājinieki panāca 15:7 savā labā. Uz to viesi pēc diviem Indreka Kajupanka realizētiem soda metieniem atbildēja ar 25:20 vadību minūti un deviņas sekundes pirms pirmās ceturtdaļas beigām.

Otrās ceturtdaļas vidū mājinieki vairākkārt panāca piecu punktu pārsvaru, taču pēc 40:37 divas minūtes un 42 sekundes pirms puslaika beigām, kas tika panākts ar Oskara Hlebovicka divpunktu metienu, mājinieki tik vien spēja kā vairākkārt panākt neizšķirtu. Pēdējoreiz tas notika trešās ceturtdaļas vidū – 52:52 pēc Kārļa Žundas tālmetiena.

Beigās liepājnieki gandrīz panāca viesus, taču Koha, kurš šajā spēlē guva vien astoņus punktus, trīspunktnieks četras sekundes pirms mača beigām nebija precīzs.

Žunda izcēlās ar 22 gūtiem punktiem, Zigmārs Raimo 19 punktiem pievienoja septiņas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles, bet 13 punkti tika Robertam Krastiņam.

Viesiem 20 punktus guva Olivers Metsalu, pa 13 punktiem – Gregors Ilvess, kuram arī sešas zem groziem izcīnītas bumbas, un Tanels Soks, kuram arī piecas rezultatīvas piespēles, bet 12 punktus sakrāja Miks Jurkatamms.

“Liepājas” basketbolisti šosezon līgā bija aizvadījuši četras spēles, trijās piedzīvojot zaudējumus. Pēc uzvaras savā laukumā pagarinājumā ar 105:100 pār Rakveres “Tarvas” liepājnieki piedzīvojuši trīs zaudējumus – izbraukumā ar 68:79 pret “Parnu Sadam” un savā laukumā ar 72:77 pret “Latvijas Universitāte” un 80:82 – pret “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (“Valmiera Glass”/ViA).

Liepājnieku pretinieki “TalTech” bija sakrājuši pretēju bilanci, četrās cīņās trīsreiz uzvarot. Visi panākumi svinēti savā laukumā – 78:76 pret valmieriešiem, 103:73 – pret “Ogri” un 92:67 – pret Tallinas “Kalev”. Pēdējā spēlē piektdien “TalTech” viesos ar 71:86 piekāpās “Ventspilij”.

Liepājnieku rindās izteikts līderis bija Verners Kohs, kurš guvis vidēji 21,3 punktus spēlē un sakrājis septiņas atlēkušās bumbas. Miks Jurkatamms ar 18,8 punktiem bija rezultatīvākais viesu rindās.

Iepriekšējā sezonā komandas savā starpā netikās, bet no savstarpējām sešām cīņām Baltijas valstu mērogā pēdējās četrās, kaut arī ar nelielu pārsvaru, uzvaru bija svinējuši igauņi.

“VEF Rīga” izbraukumā pieveica Hābnēmes “Viimsi” ar 87:64 (27:18, 19:16, 20:11, 21:19).

Lielāko daļu pirmās ceturtdaļas vadībā bija mājinieki, lielāko pārsvaru panākot ar 14:10. Pēc tam uz uzvaras takas nostājās rīdzinieki, pārliecinoši svinot uzvaru.

Uzvarētāju labā 19 punktus un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Reišons Hemondss. 17 punkti tika Džeilenam Railijam, bet Kristers Zoriks izcēlās ar “double-double” – 12 punkti, 13 rezultatīvas piespēles, trīs pārķertas bumbas un piecas kļūdas.

Mājiniekiem latviešu centra spēlētājs Ronalds Zaķis guva 12 punktus un izcīnīja piecas bumbas zem groziem, bet rezultatīvāks par viņu bija Karls Johans Lips (16 punkti un septiņas atlēkušās bumbas) un Rains Veidemans (15 punkti un piecas pārķertas bumbas).

“VEF Rīga” pa vidu LIBL mačiem jau bija aizvadījusi arī divas spēles FIBA Čempionu līgas turnīrā, piedzīvojot divus zaudējumus. Savukārt LIBL tās kontā piecās spēlēs bija četras uzvaras, tai skaitā sestdien viesos pret Tallinas “Kalev” (93:66). Vienīgais zaudējums bija piedzīvots iepriekšējā līgas spēlē 16.oktobrī savā laukumā pret “Parnu Sadam” (92:95). Savukārt trešdien Čempionu līgas spēlē mājās tika zaudēts Sombathejas “Falco Vulcano” ar 74:80.

Līgas jaunpienācēja Hābnēmes “Viimsi” bija svinējusi divas uzvaras trijās cīņās. Vispirms savā laukumā ar 87:62 tika pārspēta “Kalev”, bet atzīts “Ventspils” pārākums (67:80), bet pēc tam izbraukumā ar 82:65 tika pieveikta līdz šim nevinnējusī “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”.

Kamēr rīdziniekiem līdz šim pieci spēlētāji LIBL cīņās vidēji mačā bija guvuši vairāk par desmit punktiem, rezultatīvākajam ar 14,3 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm esot Džeilenam Railijam, tikmēr “Viimsi” rindās vienīgajā aizvadītajā līgas spēlē līderis bija latvietis Ronalds Zaķis, kurš cīņā ar Tartu komandu guva 22 punktus un izcīnīja piecas bumbas zem groziem.

Komandas savā starpā līdz šim nebija tikušās.

Kopvērtējuma līdere ir “Ventspils”, kas spēja izcīnīt uzvaras visās četrās aizvadītajās spēles, piecas uzvaras sešās spēlēs un trešā vieta ir “VEF Rīga”. Trīs panākumi četros mačos un piektā vieta ir “Latvijas Universitāte”, divas uzvaras četrās cīņās un astotā vieta – “Ogrei”, bet viens panākums piecās cīņās un attiecīgi 11. un 12.vieta ir – “Liepājai” un “Valmiera Glass”/ViA.

Pamatturnīrā komandas līdz 20.martam aizvadīs divu apļu turnīru. Astoņas labākās piedalīsies ceturtdaļfināla sērijās, uzvarētājus noskaidrojot divu spēļu summā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā. Savukārt sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles.

LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”, “TalTech” un Hābnēmes “Viimsi”.