Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas apstādījumos uzplauks daudzveidīgs košums

Apstādījumu uzturēšanas darbi šogad sākās marta beigās, turpināsies visu vasaru un rudeni. Darbu veicējas ir uzņēmuma “Tranzīts L” dārznieces. Līdz jūnijam kopumā būs izstādīti 6500 vasaras puķu dēsti, un vasaras puķu dobes aizņems vairāk nekā 650 kvadrātmetrus. Aigara Štāla foto

Šonedēļ ir plānots pabeigt vasaras puķu stādīšanu visās Liepājas dobēs. Maija otrā puse ir laiks, kad Komunālā pārvalde pilsētas laukumos, skvēros un parkos stāda vasaras puķes, līdz ar to noslēdzas apstādījumu kopšanas pavasara un sākas vasaras sezonas darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā ir pabeigta vasaras puķu stādīšana pie Lielā dzintara, pie augstskolas, Rožu ielā, Jūrmalas parka akmens dobē, Kūrmājas prospekta aplī, Miķeļa Valtera ielā, Cukura un Pulvera ielas aplī un Zivju ielā, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Šonedēļ ar vasaras puķēm ir plānots apstādīt dobi Jūrmalas ielas galā un papildināt ziemciešu dobes Čakstes laukumā, Raiņa parkā, Lāčplēša dārzā un dobju rindu gājēju ceļā uz pieminekli jūrniekiem un zvejniekiem.

Visā pilsētā līdz jūnijam kopumā būs izstādīti 6500 vasaras puķu dēsti, un to dobes šogad aizņems vairāk nekā 650 kvadrātmetrus. Ar vasaras puķēm papildinām arī ziemciešu un dekoratīvo krūmu dobes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vasaras puķu sortimentā šogad ir vairāk nekā 40 nosaukumi: balzamīnes, begonijas, leduspuķes, brahikomes, kalibrahojas, kannas, kosmejas, delfīnijas, vasaras dālijas, krustaines, alisītes, gazānijas, samtenes, nemēzijas, neļķītes, pelargonijas, akmenssēkles, verbenas, skaistnātrītes, heliotropi, ipomejas un dekoratīvās graudzāles.

Darbu veicēja uzņēmuma “Tranzīts L” dārznieces vasaras puķu stādīšanu parasti uzsāk, kad beidzas pavasara salnas, saule iesildījusi gaisu, augsni un paveikti citi nepieciešamie priekšdarbi.

“Apstādījumu uzturēšanas darbi šogad sākās jau marta beigās un turpināsies visu vasaru un rudeni. Marta beigās esam noņēmuši skujas no rožu dobēm, apgriezuši ziemciešu nokaltušos stiebrus, dekoratīvo krūmu zarus, atjaunojuši auglīgo melnzemi un mulču, zaļajās teritorijās nogrābuši no rudens aizķērušās lapas, zarus, veco zāli un savākuši citus atkritumus, ir izlīdzināti, piesēti un laboti zālieni,” pastāsta Komunālās pārvaldes dārzniece Alda Damberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dobes Lielās ielas malā pie tramvaja sliedēm un Krišjāņa Valdemāra un Lielās ielas krustojumā šogad netiks koptas – Vecliepājas centrā pašreiz notiek pamatīga Lielās ielas un tramvaja līnijas pārbūve un būvprojektos, kurus šobrīd celtnieki īsteno, dobes agrākajās vietās nav paredzētas.

Pēc vasaras puķu izstādīšanas pilsētā tiks izvietotas arī puķu kastes, atsevišķi stāvošus puķu podus un piramīdas. Puķu kastu, podu un piramīdu apstādīšanai ir pasūtītas 6570 vasaras puķes un nokarenie augi.

Līdz jūnija sākumam plānots apstādīt un izvietot 138 puķu podus uz apgaismojuma laternu balstiem, 102 puķu kastes – uz ceļu norobežojošām barjerām un 18 piramīdas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trīs piramīdas ar atraitnītēm, kas ir pavasara ziedi, kopš aprīļa beigām izdaiļo skvēru Kr. Valdemāra ielas malā, pie bijušā tehnikuma ēkas. Pēc Jāņiem augu sortiments šajās piramīdās tiks nomainīts, lai vasaras otrajā pusē ikvienam prieku vairotu rudens augu kompozīcijas no krizantēmām, dekoratīvajiem kāpostiem un citiem augiem.

Jūnijā piramīdas ar vasaras puķēm tiks izvietotas Rīgas, Raiņa, O. Kalpaka un Ziemeļu ielā, Kurzemes skvērā, Kr. Valdemāra, Radio, Lielā, Ganību un Klaipēdas ielā.

Savukārt puķu kastes uz apgaismojuma balstiem tiks izvietotas Lielā un M. Ķempes ielā un Annas tirgū, uz norobežojošajām margām – Brīvības ielā krustojumā ar Cukura ielu un Tirdzniecības kanāla malā Jaunliepājas pusē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komunālā pārvalde šogad turpina Liepājas pilsētas apstādījumu koncepcijas 2020.-2024.gadam uzdevumu izpildi. Jau ir atjaunoti novecojušie ziemciešu un skujeņu stādījumi 130 m2 dobē pie vēsturiskās strūklakas Jūrmalas parkā.

Koncepcija paredz, ka jauni stādījumi šeit ir jāierīko atbilstoši 20.gs. sākuma apstādījumu veidošanas stilistikai. Tā kā tajā laikā atpūtas parkos populāri bija rozāriji, ap strūklaku ir iestādītas rožu šķirnes ‘Maxi Vita’ 100 dēstu.

Saskaņā ar koncepciju šovasar Jaunā ostmalā, uz satiksmi sadalošās joslas ir plānots uzstādīt trīs puķu kokus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galvenais tiešo darbu veicējs pilsētas zaļajās teritorijās šovasar ir uzņēmuma “Tranzīts L” dārznieču brigāde.

Par puķu piramīdu, kastu un grozu ziedēšanu rūpēsies SIA “Pīlādži-juniors”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.