Liepājas badmintonisti smeļas pieredzi Latvijas čempionātā

Foto – no Aigara Breča arhīva

Pagājušās nedēļas nogalē, 9. un 10. oktobrī, Talsos norisinājās Latvijas čempionāts badmintonā pieaugušajiem. Šogad cīņās par medaļām piedalījās 68 badmintonisti no Liepājas, Talsiem, Jelgavas, Ozolniekiem, Baložiem, Salaspils, Siguldas, Cēsīm, Valmieras un Rīgas. Liepājas krāsas čempionātā pārstāvēja pieci sportisti – četri juniori un viens seniors, tostarp arī Leonardo Golovčenko, kas par teicamu sniegumu Latvijas jaunatnes čempionātos U15 un U17 saņēma īpašu atļauju no LBF treneru komisijas dalībai pieaugušo čempionātā, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas badmintonistu treneris Aigars Brečs.

Savus pērn izcīnītos titulus saglabāja Niks Podosinoviks vīriešu vienspēlēs un jaukto dubultspēļu pāris Teodors Kerimovs & Jekaterina Romanova, kas, vienīgā, šajā čempionātā izcīnīja divas zelta medaļas – otro sieviešu dubultspēlēs pārī ar Annu Kupču. Sieviešu vienspēlēs čempiona godā Ieva Pope, savukārt dubultspēlēs vīriešiem triumfēja Edijs Līviņš ar Tomu Preinbergu. Spēļu tiešraides tika translētas LBF Youtube kanālā, bet fināli Sportacentrs.tv.

Liepājnieki čempionātā uz medaļām nepretendēja, jo turnīrā piedalījāmies sparinga un spēļu pieredzes gūšanas dzīti. No mūsējiem augstāko rezultātu vīriešu vienspēlēs 34 vīru konkurencē uzrādīja Gustavs Dāvids Brečs izcīnot 17.vietu, bet Leonardo Golovčenko bija pārāks par Gunti Pirktiņu mačā par 25.vietu.

Savukārt starp 17 dāmām vienspēlēs vislabāk veicās Evelīnai Smirnovai – 12.vieta, bet Marta Heize ierindojās 13.vietā. Abas startēja arī dubultspēlēs, kur paliekot bez uzvarām gūta 11.vieta

Vīru dubultspēlēs labākais sniegums mūsu pārim G.Pirktiņš un G.D.Brečs – 14.vieta, bet L.Golovčenko pārī ar talsinieku A.E.Kviesi palika 17.vietā.

Jauktajās dubultspēlēs labu sniegumu rādīja G.D.Brečs pārī ar M.Heizi piedzīvojot zaudējumu trijos setos mačā par devītnieku, un trijos setos zaudējums arī par 13.vietu, kā rezultātā izcīnīta 14.vieta. Mūsu otrs junioru pāris L.Golovčenko un E.Smirnova ierindojās 18.vietā.