Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas dome lems par “Liepājas enerģijas” peļņas novirzīšanu jaunas biomasas katlu mājas būvniecībai

Liepājas dome šodien lems par SIA “Liepājas enerģija” pagājušā gada peļņas, tostarp dividendēs izmaksājamās pelņas daļas, novirzīšanu jaunas biomasas katlu mājas būvniecībai, neizmaksājot to Liepājas pašvaldībai, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Liepājas enerģija” 2021.gada peļņu 1 393 331 eiro pilnā apmērā novirzīs uzņēmuma darbības nodrošināšanai un ilgtspējīgai attīstībai – jaunas biomasas katlu mājas būvniecībai saskaņā biznesa plānu 2020.-2030.gadam.

Kā skaidro Lazdāne, jaunas biomasas katlu mājas būvniecība nepieciešama, ņemot vērā dabasgāzes straujo cenu kāpumu, kā arī Krievijas iebrukumu Ukrainā, kas būtiski ietekmē energoresursu izmaksas un, iespējams, ietekmēs arī turpmāku dabasgāzes pieejamību. Ar jauno katlu māju paredzēts ievērojami palielināt to centralizētās siltumapgādes klientu daudzumu, kas saņems no vietēja un videi draudzīga kurināmā ražotu siltumenerģiju. Viens no plānotajiem klientiem ir Liepājas reģionālā slimnīca.

Katlu māja nodrošināšot nākotnē prognozējamas siltumenerģijas ražošanas izmaksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Liepājas enerģija” 2020.gadā strādāja ar 15,37 miljonu eiro apgrozījumu, savukārt kompānijas peļņa bija 3,55 miljoni eiro. Finanšu rādītāji par pagājušo gadu vēl nav publiskoti.

“Liepājas enerģijas” īpašnieki ir AS “Latvenergo” (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un Guntaram Kokorevičam pastarpināti piederošā SIA “Enerģijas risinājumi” (10%).

Jau kopš 2015.gada siltumenerģijas tarifs Liepājā ir 54,95 eiro par megavatsstundu bez pievienotās vērtības nodokļa, kas iedzīvotājiem ir noteikts 12% apmērā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.