Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas dzimšanas dienas nedēļā varēs doties pastaigā “Izgaismotā Liepāja”

Publicitātes foto

Liepājas pilsētas 397 dzimšanas diena tiks svinēta vairāku dienu garumā. Lai svētkos iepriecinātu ne tikai pašus liepājniekus, bet arī pilsētas viesus, no 17.–20. martam Liepājas valstspilsētas pašvaldība aicina izbaudīt jau otro pastaigu “Izgaismotā Liepāja”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Četru vakaru garumā liepājnieki un pilsētas viesi varēs aplūkot gaismās pārvērsto Liepāju un kājām izstaigāt daudzveidīgu un aizraujošu gaismas objektu maršrutu, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Pastaigas “Izgaismotā Liepāja” maršruta buklets pieejams šeit.

Objekti būs apskatāmi katru pasākuma dienu no plkst. 19.00 līdz plkst. 23.00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsētas izgaismošanā aicināti iesaistīties arī pilsētas uzņēmumi un iedzīvotāji, pie savu ēku un īpašumu fasādēm, logiem un durvīm izveidojot kādu gaismas objektu.

Daudzveidīgos gaismas objektus veidos gaismas un video mākslinieki no Liepājas un visas Latvijas. Pastaigas laikā būs izgaismotas ēku fasādes, tiks izmantoti gan lieljaudas gaismas stari, gan lāzeri un video projekcijas.

Šogad pirmo reizi tiks izgaismota arī pilsētas domes ēka, uz kuras Liepājas gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis stāstīs Liepājas stāstu. Krāsaina instalācija “Gaismas Ziedi” uzplauks Jāņa Čakstes laukumā, savukārt dzejas pastaiga “Spuldzēs aizdegts prieks” aicinās ieklausīties Ziemeļnieka, Austras Skujiņas, Birutas Skujenieces, Erika Ādamsona un Aleksandra Čaka dzejā. Pastaigas laikā tiks izgaismota Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle, interesantas gaismu spēles daudziem atklās no jauna kultūras nama “Wiktorija” šarmanto pagalmu, kā arī citas vietas un ēkas Liepājas pilsētvidē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pastaigas ietvaros uz Muitas mājas ēkas Vecajā ostmalā 54 norisināsies arī pilsētvides video projekciju grafikas konkurss “(ne)miers” par godu Liepājas gatavošanās procesam Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursa otrajai kārtai.

Pastaigu “Izgaismotā Liepāja” organizē Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde” sadarbībā ar uzņēmumu “UNTITLED originals”.

Pastaiga “Izgaismotā Liepāja” 2020. gadā saņēma “Latvijas Pasākumu foruma Izcilības balvu” kā izcilākais notikums Kurzemē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.