Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Liepājas enerģija” pagājušā gada peļņu 1,39 miljonus eiro novirzīs jaunas biomasas katlu mājas būvniecībai

Trešdien SIA “Liepājas enerģija” dalībnieku sapulcē apstiprināja uzņēmuma 2021.gada pārskatu, lemjot pagājušā gada peļņu 1,39 miljonus eiro novirzīt jaunas biomasas katlu mājas būvniecībai Liepājā, aģentūru LETA informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ģirne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā dabasgāzes cenas straujo kāpumu, kā arī Krievijas iebrukumu Ukrainā, kas būtiski ietekmē energoresursu cenas un, iespējams, ietekmēs arī turpmāku pieejamību. Katlumājas būvniecība par 3,5% samazinās kopējo gāzes patēriņu, kura īpatsvars kurināmajā 2021.gadā bija 24%.

Uzņēmuma “Liepājas enerģija” valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons uzsver, ka jaunas biomasas katlu mājas būvniecība ir nepieciešama, un tai ir būtiska nozīme uzņēmuma turpmākās saimnieciskās darbības nodrošināšanai, stabilitātei, ilgtspējīgai attīstībai un konkurētspējas saglabāšanai. Ar jauno katlu māju paredzēts ievērojami palielināt to centralizētās siltumapgādes klientu daudzumu, kas saņems no vietēja un atjaunīgā kurināmā ražotu siltumenerģiju.

2021.gada peļņas samazinājums, salīdzinot ar 2020.gada peļņu – 3,55 miljoniem eiro – esot saistīts ar gāzes cenas celšanos un obligātā iepirkuma komponentes atbalsta beigām Tukuma ielas koģenerācijas stacijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārskata periodā uzņēmums saražoja 272 gigavatstundas (GWh) siltumenerģijas un klientiem realizēja 236 GWh siltumenerģijas. Siltumenerģijas zudumi pārvades un sadales sistēmā ir 11,1% no siltumtīklos nodotās siltumenerģijas.

Pagājušajā gadā uzņēmums realizējis 17,9 GWh elektroenerģijas, kas ir par 41% mazāk nekā 2020.gadā.

2021.gada neto apgrozījums bija 16,64 miljoni eiro, kas ir par 0,49 miljoniem eiro vairāk nekā iepriekšējā gada pārskata periodā. Ieņēmumu palielinājums ir saistīts ar vēsākiem laika apstākļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopējais izbūvētais siltumtrašu garums ir 2,5 kilometri, pieslēdzot centralizētajai apkurei 22 jaunus klientus.

Centralizētā siltumapgāde ir galvenais siltumapgādes veids Liepājā, nodrošinot siltumu un komfortu 1133 ēkās, tajā skaitā 628 daudzīvokļu dzīvojamajās mājās, 235 privātmājās, 162 komercobjektos, kā arī 108 valsts un pašvaldības objektos.

Uzņēmuma īpašnieki ir AS “Latvenergo” – 51%, Liepājas dome – 39%, Guntaram Kokorevičam pastarpināti piederošā SIA “Enerģijas risinājumi” – 10%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau kopš 2015.gada siltumenerģijas tarifs Liepājā ir 54,95 eiro par megavatsstundu bez pievienotās vērtības nodokļa, kas iedzīvotājiem ir noteikts 12% apmērā.

Kā vēstīts, Liepājas domes deputāti 14.aprīlī nolēma “Liepājas enerģijas” pagājušā gada peļņu, tostarp dividendēs izmaksājamās pelņas daļas, novirzīt jaunas biomasas katlu mājas būvniecībai, neizmaksājot to Liepājas pašvaldībai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.