“Liepājas” futbolisti atspēlējas no 0:2 un uzvar “Jelgavu”

“Liepājas” komanda svētdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas piektās kārtas pirmajā spēlē mājās ar rezultātu 3:2 (1:2) pārspēja debitanti “Jelgavu”.

Vēju pilsētas futbolisti nonāca iedzinējos ar 0:2, tomēr Ibrahims Issa guva divus vārtus un panāca neizšķirtu, bet uzvaru nesošos vārtus guva Davids Anane, vēsta LETA.

Spēles septītajā minūtē liepājnieki kļūdījās pretuzbrukumā un pēc tālas piespēles Mārcis Peilāns veica reidu no kreisās puses, izmantojot vēl dažas mājinieku kļūdas un panākot 1:0. Desmit minūtes vēlāk vēl viena “Liepājas” paviršība maksāja otros ielaistos vārtus, debitantu rindās izceļoties Agrim Glaudānam.

Puslaika otrajā pusē “Liepāja” uzbruka arvien draudīgāk līdz 41.minūtē Issa ar sitienu no aptuveni desmit metriem vienus vārtus atguva.

Otrā puslaika ievadā liepājniekiem bija iespēja panākt neizšķirtu, taču netika ieskaitīts vārtu guvums, kurā bumba, iespējams, šķērsoja vārtu līniju. Šajā mačā netika izmantota VAR sistēma, līdz ar to nebija iespēja acīmredzami konstatēt vārtu guvumu. Citās epizodēs sekmīgi “Jelgavas” vārtos spēlēja Edgars Andrejevs.

72.minūtē pēc Gotjē Mankendā reida un piespēles soda laukumā precīzi ar galvu sita Issa, tomēr panākdams 2:2, bet septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Anane ar sitienu vienā pieskārienā izvirzīja vadībā “Liepāju”.

Kompensācijas laika pēdējās minūtēs “Jelgavai” bija labas iespējas izraut neizšķirtu, taču neizdevās raidīt bumbu vārtos, arī pretinieku vārtsargam Vladislavam Lazarevam spēlējot uzdevumu augstumos.

Piektās kārtas turpinājumā svētdien “Tukums 2000″/”Telms” mājās stāsies pretī “Riga”, bet “Auda” uzņems RFS, kamēr pirmdien piektā kārta noslēgsies ar “Super Nova” un “Metta” dueli Salaspilī un “Daugavpils” cīņu savā laukumā pret čempioni “Valmieru”.

Turnīra tabulas augšgalā ar desmit punktiem četrās spēlēs ir “Riga”, tālāk ar astoņiem punktiem ir RFS, septiņus punktus guvusi “Valmiera”, kamēr seši punkti ir “Liepājai”, “Mettai”, “Jelgavai” un “Audai”. Tabulas lejas daļā pa trim punktiem ir “Daugavpilij”, “Tukums 2000″/”Telms” un “Super Novai”.

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi vēsturē par čempioniem kļuva valmierieši, sudrabu izcīnīja “Riga”, bet bronzu – RFS, kamēr Latvijas kausa izcīņā uzvarēja “Auda”.

Čempions noskaidrosies pēc aizvadītām 36 spēļu kārtām, katrai komandai savā starpā tiekoties četras reizes. Kopumā notiks 180 spēles.

2023.gada sezona ir zīmīga ar to, ka Latvijā pirmo reizi tiek izmantota video tiesneša asistenta (VAR) sistēma.