“Liepājas” futbolisti savu skatītāju priekšā piedzīvo pirmo zaudējumu virslīgā

Foto no FK “Liepāja” arhīva

Ar diviem Andreja Iliča gūtiem vārtiem RFS sestdien Liepājā “Optibet” Latvijas futbola virslīgas astotās kārtas spēlē pārspēja līdervienību “Liepāju”.

RFS viesos pieveica “Liepāju” ar 3:2 (1:0), vēsta LETA.

Jau 13.minūtē viesi bija spiesti veikt spēlētāju maiņu, savainotā Vladislava Sorokina vietā laukumā nākot Petram Marešam.

Vārtu gūšanas momentiem trūcīgajā pirmajā puslaikā RFS izvirzījās vadībā kompensācijas laika trešajā minūtē, kad pēc brīvsitiena vārtu priekšā manīgākais bija Alfusaine Jata, ieskrienot aiz aizsargu mugurām un ar galvu raidot bumbu vārtu labajā stūrī – 1:0 RFS labā.

Tūlīt pēc tam atskanēja svilpe, vēstot par puslaika beigām, un atspēlēšanās turnīra līderiem bija jāatliek uz otro puslaiku.

Otrais puslaiks bija daudz interesantāks un rezultatīvāks.

To aktīvāk sāka mājinieki, taču 56.minūtē vēl vienus vārtus RFS labā ar izcilu sitienu no soda laukuma robežas guva Andrejs Iličs, trāpot vārtu labajā augšējā stūrī – 2:0.

Pēc četrām minūtēm mājinieki vienus vārtus atguva. Bumbu viesu soda laukumā savā īpašumā nosargāja Luiss Paulu Ilariu, piespēlējot Lukasam Vilelam, kurš to raidīju vārtu kreisajā stūrī – 1:2.

81.minūtē pēc centrējuma no labās puses Ilariu no vārtsarga soda laukuma līnijas ar galvu raidīja bumbu vārtos – 2:2.

Tomēr Iliča otrie vāri spēlē, cīņā par bumbu soda laukumā apsteidzot Vjačeslavu Isajevu un kritienā ar galvu raidot bumbu vārtos – 3:2 RFS labā.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā spēlē “Riga” mājās ar 1:0 (0:0) pieveica “Tukums 2000″/”Telms” vienību.

76.minūtē pēc piespēles pa zemi no labās soda laukuma puses no vārtu priekšas rezultātu atklāja Gabriels Ramoss – 1:0.

“Riga” šosezon septiņās spēlēs bija cietusi tikai vienu zaudējumu, otrajā kārtā ar 0:1 piekāpjoties “Liepājai. Pēc neizšķirta viesos pret “Daugavpili” rīdzinieki ar 4:0 sagrāva “Metta” un ar 1:0 pieveica “Auda” futbolistus.

Tukumnieku aktīvā bija viena uzvara, kas gūta 7.aprīlī izbraukumā pret “Super Nova” (1:0), viens neizšķirts (sezonas otrajā spēlē ar “Metta” (2:2)), kā arī vairāki zaudēti vārti maču galotnēs.

“Riga” vienībā trīs futbolisti bija guvuši pa diviem vārtiem, bet tukumniekiem neviens nebija sakrājis vairāk par vieniem vārtiem.

Vēl sestdien Salaspils “Super Nova” uzņems “Valmieras” futbolistus.

Svētdien “Daugavpils” tiksies ar “Metta”, un “Spartaks” uzņems “Auda” komandu.

Turnīra tabulas galvgalī ar gūtiem 19 punktiem astoņās spēlēs ir “Liepāja” un “Riga”. Ar 17 punktiem astoņās cīņās seko RFS un ar 14 punktiem septiņos mačos – “Valmiera”. Tālāk ar deviņiem punktiem septiņās spēlēs ir “Auda” un “Daugavpils”, seši punkti septinos dueļos ir “Metta”, četri punkti astoņās cīņās – “Tukums 2000″/”Telms” komandai, kamēr septiņās spēlēs trīs punktus sakrājusi “Super Nova”, bet vienu punktu – Jūrmalas “Spartaks”.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu.

“Optibet” Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma “Auda”, “Tukums 2000″/TSS un “Super Nova” komandas, pievienojoties virslīgas klubiem.

Plānots spēles aizvadīt četros apļos no 11. marta līdz 13. novembrim.