“Liepājas” futbolisti uzvar “Daugavpili”

Foto – FK “Liepāja”

“Liepājas” komanda svētdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 31.kārtas noslēgumā viesos ar rezultātu 3:2 (2:1) pārspēja “Daugavpili”.

Piecas kārtas līdz sezonas beigām liepājnieki pirmajam trijniekam zaudē septiņus punktus, vēsta LETA.

Jau spēles pirmajā minūtē laukuma saimniekus vadībā izvirzīja Valerijs Lizunovs, kurš, spītējot pretestībai no “Liepājas” aizsargiem, ieripināja bumbu Krišjāņa Zviedra sargātajā “cietoksnī”. Nepagāja ne desmit minūtes un Gotjē Mankendā ar sitienu no asa leņķa pārspēja Vladislavu Kurakinu un panāca 1:1.

Mača 18.minūtē viesiem vadību nodrošināja Žordi Soladio, kurš pēc Lukasa Vilelas izpildītā sitiena bija pirmais pie atlēkušās bumbas un sita to mērķī – 2:1.

Otrajā puslaikā Nemaņa Belakovičs trāpīja pa “Daugavpils” vārtu konstrukciju, bet divas minūtes pirms pamatlaika beigām viņš izveidoja uzbrukumu, kura noslēgumā Mankendā panāca 3:1. Kompensācijas laika pirmajā minūtē liepājnieki neizraidīja bumbu no soda laukuma un no apmēram desmit metriem Lizunovs raidīja bumbu tīklā – 2:3.

Jau ziņots, ka pirms tam Latvijas kausa finālistes RFS un “Auda” “Skonto” stadionā cīnījās neizšķirti 1:1, savukārt turnīra līdervienība “Valmiera” viesos ar 4:1 pārspēja “Metta” futbolistus. Sestdien 31.kārtas pirmajos mačos “Tukums 2000″/”Telms” ar 2:0 pārspēja “Super Nova”, bet “Riga” ar 3:1 uzvarēja Jūrmalas “Spartaku”.

Turnīra tabulas galvgalī pēc 31 mača ar 74 punktiem ir “Valmiera”, 69 punkti ir “Riga” komandai un 67 punkti RFS futbolistiem. Ceturtā ar 60 punktiem ir “Liepāja”, piektā ir “Auda” ar 48 punktiem, sestā – “Tukums 2000″/”Telms” komanda, kurai ir 36 punkti, kamēr “Daugavpils” ar 29 punktiem ir septītā. 21 punkts ir “Metta”, bet pa 18 punktiem – Jūrmalas “Spartakam” un “Super Nova”.

2022.gada virslīgā spēlē desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera”, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu.

“Optibet” Nākotnes līgā aizvadītajā sezonā pirmās trīs vietas ieņēma “Auda”, “Tukums 2000″/TSS un “Super Nova” komandas, pievienojoties virslīgas klubiem.