Liepājas hokejists Balcers gūst vienīgos vārtus “Sharks” zaudējumā

Foto – nhl.com

Liepājas hokejists Rūdolfs Balcers svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā guva savas komandas Sanhosē “Sharks” vienīgos vārtus 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) zaudējumā viesos Karolīnas “Hurricanes” vienībai.

Balcers trešā perioda sākumā panāca 1:1, tiekot pie rezultativitātes punkta jau ceturto spēli pēc kārtas, vēsta LETA.

Latvijas hokejists kopā uz ledus pavadīja 15 minūtes un 11 sekundes, izpildīja divus metienus pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, reizi zaudēja ripu, bloķēja divus pretinieku metienus un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Rezultātu spēles piektajā minūtē ar precīzu metienu atklāja mājinieku uzbrucējs Vinsents Tročeks, bet uzvaru “Hurricanes” nodrošināja Andreja Svečņikova gūtie vārti mača 57.minūtē.

Šosezon Balcers 29 aizvadītos mačos ir sakrājis 14 rezultativitātes punktus (5+9).

“Sharks” ar izcīnītiem 47 punktiem 45 mačos Rietumu konferences turnīra tabulā atrodas desmitajā pozīcijā.

Citā spēlē Bufalo “Sabres”, Zemgus Girgensonam paliekot ārpus spēles pieteikuma, izbraukumā ar 1:4 (0:1, 1:2, 0:1) piekāpās Kolorādo “Avalanche”, kas tika pie 18.panākuma pēc kārtas savā laukumā.

“Avalanche” šī bija desmitā uzvara pēc kārtas un 15.panākums janvāra mēnesī, kas ir jauns NHL rekords un atkārtots rekords uzvaru skaita ziņā jebkurā kalendārajā mēnesī. Savukārt 18 uzvaras pēc kārtas savā laukumā ir piektā garākā šāda veida panākumu sērija NHL vēsturē. Rekords uzvarētās mājas spēlēs pēc kārtas pieder Detroitas “Red Wings”, kas 2011./2012.gada sezonā savā laukumā uzvarēja 23 mačos pēc kārtas.

Jau ziņots, ka Girgensons nedevās ar komandu trīs spēļu izbraukumā, jo mačā pret Otavas “Senators” tika atsvaidzināts iepriekš gūtais savainojums un “Sabres” treneri nolēma Latvijas hokejistu atpūtināt.

“Sabres”, kas 44 spēlēs tikusi pie 35 punktiem, Austrumu konferencē atrodas 14.pozīcijā.

Tikmēr pie uzvaras svētdien tika Kolumbusas “Blue Jackets”, kas ar Latvijas vārtsargu Elvi Merzļikinu rezervē, viesos ar 6:3 (4:1, 0:1, 2:1) pieveica Monreālas “Canadiens”.

Jonass Korpisalo “Blue Jackets” vārtos atvairīja 32 no 35 mājinieku metieniem.

Kolumbusas komanda 42 spēlēs tikusi pie 41 punkta un Austrumu konferencē ieņem desmito vietu.

Jau ziņots, ka svētdien trešo zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja Pitsburgas “Penguins” komanda, kurai savainojuma dēļ nevar palīdzēt Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers.

“Penguins” viesos ar 3:4 (0:0, 1:3, 2:1) atzina Losandželosas “Kings” pārākumu.

Bļugers pirms nedēļas mačā ar Vinipegas “Jets” tika savainots un pirmdien viņam tika veikta lauztā žokļa operācija. Latviešu uzbrucēja atlabšanas periods tiek prognozēts sešas līdz astoņas nedēļas.

“Penguins” ar 61 punktu 45 spēlēs ieņem piekto vietu Austrumu konferencē.