Liepājas hokejists Rūdolfs Balcera atgriežas laukumā “Sharks” sastāvā

Rūdolfs Balcers. Foto – nhl.com

Savus pirmos vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē Vegasas “Golden Knights” sastāvā svētdien guva Džeks Aikels, palīdzot savai komandai viesos ar 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) pieveikt Latvijas uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvēto “Sanhosē “Sharks” vienību.

“Sharks” rindās laukumā atgriezās Rūdolfs Balcers, kurš laukumā pavadīja 15 minūtes un deviņas sekundes, no kurām minūti un 36 sekundes vairākumā. Latvietis izpildīja vienu metienu pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, nopelnīja četras soda minūtes un maču noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1, vēsta LETA.

Tikmēr savus pirmos vārtus “Golden Knights” rindās guva Aikels, kurš aizvadīja trešo spēli Lasvegasas komandā. Šajā mačā bijušais Bufalo “Sabres” kapteinis izcēlās ar 1+1, kopumā trīs spēlēs iekrājot trīs rezultativitātes punktus (1+2).

Bez Aikela ar precīziem metieniem viesu rindās izcēlās arī Kīgans Kolesars, Čandlers Stīvensons un Makss Pačīoretī, kamēr mājinieku rindās vienīgais precīzais metiens Nika Bonino rēķinā.

Citā mačā bez Latvijas hokejistiem ierindā Kolumbusas “Blue Jackets” savā laukumā ar 7:3 (2:2, 3:1, 2:0) pieveica Bufalo “Sabres”. Mājinieku vārtsargs Elvis Merzļikins un “Sabres” uzbrucējs Zemgus Girgensons turpina dziedēt savainojumus.

Arv diviem gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli šajā mačā izcēlās uzvarētāju aizsargs Dīns Kukans, bet 1+2 nopelnīja Brendans Gaunss.

Ar 7:3 (4:1, 2:1, 1:1) uzvaru izcīnīja arī Minesotas “Wild”, kas viesos izrādījās pārāka par Edmontonas “Oilers”.

Uzvarētāju rindās ar 2+1 izcēlāš Kevins Fiala, bet mājiniekiem vieni vārti un piespēle Zeka Haimana kontā.

Jau ziņots, ka Latvijas uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētajai Pitsburgas “Penguins” sestdien savā laukumā pārtrūka četru uzvaru sērija.

“Penguins” mājās ar 3:4 (0:1, 2:1, 1:2) zaudēja Karolīnas “Hurricanes”, bet Bļugers pēc gūtā savainojuma 23.janvāra spēlē vēl nav atgriezies laukumā.

Austrumu konferences turnīra tabulā “Penguins” ar 70 izcīnītiem punktiem 52 spēlēs ieņem ceturto vietu, Merzļikina pārstāvētā “Blue Jackets” ar 51 punktiem 49 spēlēs atrodas desmitajā vietā, bet Girgensona “Sabres” ar 40 punktiem 51 aizvadītajā mačā ierindojas 13.pozīcijā. Tikmēr Balcera pārstāvētā “Sharks” ar 49 punktiem 49 spēlēs Rietumu konferences turnīra tabulā ieņem 13.vietu.