Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas interjera muzejā vasaras saulgriežus ieskandinās dabas noskaņas kamermūzika

Publicitātes foto: Dārta Tisenkopfa-Muselli un Reinis Lapa.

Otrdien, 21. jūnijā, pulksten 18 Liepājas 17.-19. gadsimta interjera muzejā “Hoijeres kundzes viesu namā” vasaras saulgriežu novakare tiks sagaidīta ar dabas noskaņu piepildītu kamermūzikas koncertu “Adonīsa dārzos”, uzstājoties arfistei Dārtai Tisenkopfai – Muselli un flautistam Reinim Lapam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vasaras pilnbrieda novakare interjera muzejā tiks aizvadīta dabas garu un faunisko radību zīmē, kur arfiste Dārta Tisenkopfa – Muselli un flautists Reinis Lapa piedāvās savu interpretāciju par saulgriežu mūziku divu svītu formā, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja filiāles “Liepājas 17.-19.gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams”” vadītāja Ieva Dzintare.

Dabas noskaņās ikvienu klātesošo sākotnēji ievedīs amerikāņu-armēņu komponista Alana Hovhanesa svīta “Adonīsa dārzs”. Afrodītes mīļoto, mirstīgo skaistuli Adonīsu sengrieķu mitoloģijā un mītos sasaista ar periodisku nāvi un dabas atdzimšanu.

Grieķu sievietes, sekojot tradīcijai, ko esot iedibinājusi pati skaistuma dieviete Afrodīte, kas mīta stāstā pāragri zaudē mīļoto Adonīsu, aizvien pie mājām un uz terasēm izliek podiņus ar ātri dīgstošiem un tikpat ātri novīstošiem zaļumiem – tā dēvētiem “Adonīsa dārziem”, kas kalpo kā dzīves acumirklības un atdzimšanas simboli. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt, franču komponista Marka Bertomjē “Piecās niansēs” flauta un arfa izspēlēs vasaras pilnbrieda idilli, kur patētiskas noskaņas mīsies ar vieglprātību, tropiski eksotiskas nakts klātesamību un maigu saullēktu. 

Vasaras saulgriežu kamermūzikas programmā muzicēs Liepājas simfoniskā orķestra flautu grupas koncertmeistars, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas simfoniskā orķestra vadītājs un flautas spēles pedagogs Reinis Lapa un arfiste Dārta Tisenkopfa – Muselli, kas 2018. gadā ar izcilību absolvējusi maģistra studijas arfas spēlē Parmas “Arrigo Boito” konservatorijā Itālijā. Šobrīd Dārta regulāri koncertē kā soliste un kamermūziķe, izceļot arfas lomu šajos žanros, un kopš 2019. gada janvāra ir arī Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķe.

Ieejas maksa kamermūzikas koncertā “Adonīsa dārzos” 3 eiro.

Koncerta laikā iegādei uz vietas tiks piedāvātas arī gardas uzkodas, kūkas un dzērieni no Liepājas interjera muzeja 2. stāvā mītošās “Stenderu konditorejas”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.